Ravimtaimed võivad olla väga tugevatoimelised, mistõttu tuleks neid võtta sama ettevaatusega kui farmaatsiaravimeid. Tegelikult põhinevad ka paljud farmaatsiaravimid taimedes leiduvate looduslikult esinevate ühendite tehisversioonidel.

Võimaluse korral soovitame valida tervise toetust just ravimtaime kujul, kuna taimes on säilinud orgaaniline ja loomulik koostisosa, mida on kehal lihtsam omastada ning kõrvalnähtude võimalus on väiksem, kui ravimitel.

Ava tootekategooriad

Ravimtaimi kasutatakse peamiselt tervise toetamiseks, ennetamiseks või krooniliste haiguste puhul – mitte eluohtlike seisundite raviks. 

Traditsiooniliselt on taimeravi kasutatud juba aastatuhandeid. Kasutust leiavad nii juured, õied, lehed, varred, koor kui ka seemned. Vastavalt vajadusele kasutatakse kas üht või mitut taime, olenevalt eesmärgist.
Seespidiseks kasutamiseks taimed kas keedetakse teeks, tehakse alkoholi baasil tinktuur, lillevesi või ekstraheeritakse kasulikud koostisosad taimest välja. Tänapäeval on ravimtaimed saadaval ka kapsli või pulbri kujul, et vältida kibedat maitset.
Välispidiseks kasutuseks saab valida salvi või kreemi, kuhu on taimed kas eeterliku õlina või muu ekstrakti kujul juurde lisatud.