Eeterlikud õlid võivad leevendust pakkuda pea kõikidele terviseprobleemidele – olenevalt taimest omavad nad antibakteriaalseid ja viirusevastaseid omadusi, toetavad hormonaalset tervist, aitavad nii lihasvalude kui ka närvisüsteemi probleemide korral.

Ava tootekategooriad

Kuidas kasutada?

Enamik eeterlikke õlisid on sobilikud sissehingamiseks, vannivette lisamiseks, sauna leilivette, kompressiks, soojaks või külmaks auruks, kehaõlisse lisamiseks või õhku pihustamiseks. Pane umbes 5 tilka õli difuuserisse vee sisse või hinga sisse otse pudelist mõne sekundi jooksul. Kuna eeterlikud õlid on rasvlahustuvad, siis ei segune need veega, vaid lahjendamiseks sobivad erinevad baasõlid või muud emulgaatorid nagu mesi, koor, seep, küünlavaha jne.

Sõltuvalt konkreetsest õlist võib neid kasutada nii kindlatesse nahapiirkondadesse määrides (baasõlisse segatuna). Kui soovid eeterlikku õli kanda nahale, siis on seda soovituslik segada mõne taimse õliga. Võid võtta peopesas natukese kookosõli või muud meelepärast õli segada 2-3 tilga eeterliku õliga, hõõruda laiali, et õlid omavahel seguneksid ja määrida soovitud piirkonda. Soovituslikud kohad, kuhu õli võid akupunktuuri järgi kanda, on: meelekohad, randmed, kõrva alt ja tagant kaelaosa, rinnak, alakõht ja jalatallad. Kindlasti väldi eeterliku õli sattumist kõrva sisse või õrnadele limaskestadele nagu näiteks silmad.

Hea eeterliku õli valimisel oleks hea jälgida, et see ei sisaldaks erinevaid lisaaineid, vaid puhast taime ennast.

Võimalikud OHUD, millest olla teadlik:
Bergamot jt tsitruselised (greip, sidrun – Väldi otsest päikesega kokkupuudet kuni 12 tundi peale nahale määrimist. Võib mõjutada ka veresuhkru regulatsiooni.
Kaneelipuu koor – võib põhjustada naha ärritust/tundlikkust ja tundliku nahaga inimesed peaks enne kasutamist seda testima.
Nelk – võib põhjustada naha ärritust ja/või tuimestada. Mõnel inimesel võib ärritada siinuseid ja silmi, nii et kasuta seda ettevaatlikult.
Viirukipuu – on verd vedeldava mõjuga – inimesed, kellel on probleeme vere hüübimisega ei peaks seda õli kasutama ilma tervisenõustajaga konsulteerimata.
Geraanium – võib põhjustada naha tundlikkust. Väldi selle kasutamist raseduse esimese trimestri jooksul ja peale seda kasuta ettevaatlikult, kuna see võib mõjutada hormoonide (eriti östrogeeni) eritust.
Ingver – võib põhjustada naha tundlikkust.
Püha basiilik – maksakahjustuse või vere hüübimishäire korral peaks kasutama ettevaatlikult.
Sidrunhein – võib põhjustada naha tundlikkust. Rasedatele naistele, lastele ja imetavatele emadele ei soovitata.
Meliss – võib põhjustada naha tundlikkust, väldi raseduse ajal.
Mürr – vältida raseduse ajal. Katkesta kasutamine, kui see põhjustab kõhuärritust või kõhulahtisust.
Apelsin – võib põhjustada naha tundlikkust. Väldi otsest päikesevalgust kuni 12 tundi peale nahale määrimist, et vältida põletust ja punetust.
Oregano – väldi raseduse ajal. Imikud ja väikelapsed ei tohi kasutada, võib põhjustada naha ärritust. Ei tohiks kasutada pikemalt kui 10 päeva järjest.
Piparmünt – mõned ravimid võivad piparmündiõliga koos ebasoodsalt mõjuda, seega konsulteeri arstiga, et arutada võimalikku sekkumist ravimi toimesse.
Rosmariin – ära kasuta, kui oled rase, kõrge vererõhuga või kui sul on diagnoositud epilepsia.

NB! Allergiate puhul kindla taime suhtes proovi kõigepealt baasõlis paar tilka määrida käe siseküljele ja jälgi reaktsiooni, enne kui kasutad suuremal nahapinnal.