Sel kevadel valisin suurpuhastust alustada iseendast. 

Kevad toob minusse alati uue alguse tunde, sütitades soovi luua korrastatust, puhtust ja kergust enda ellu. Nii märkasin ka nüüd endas soovi korrastada kodust majapidamist, aga ennekõike  just iseennast. Vabaneda talvega tekkinud raskustundest kehas, puhastada seedetrakt sinna ladestunud jääkidest ja parasiitidest. Teha üks korralik kehapuhastus ja aidata kehal vabaneda toksiinidest. Koorida nahka, korrastada juuksed ja küüned, värskendada oma garderoobi jmt. Seada iseennast esikohale.

Kogesin umbes 1,5 aastat tagasi ZenCleanz One kehapuhastust ning mul oli väga hästi meeles see kergus ja uus energialaine, mida peale seda puhastust tundsin, seega otsustasin sel kevadel uuesti kogeda.

Olles korra juba selle teekonna läbi käinud, teadsin, et paar päeva varem tasub jääda kergemale toidule. Toitusin valdavalt puuviljadest ja päev enne puhastust vaid smuutidest ning toormahladest.

ZenCleanz komplektiga kaasa tulev juhend soovitab küll alustada puhastuspäeva hommikul kl 9, siis mina alustasin mõned tunnid hiljem, mis omakorda tähendas, et lõpetasin ka oma puhastuskokteilide ja taimetee joomise üsna hilja õhtul. Võin kohe ette öelda, et sellele päevale ei ole mõtet mitte midagi nö asjalikku planeerida. See on täielikult kodus puhkamise ja kindla režiimi järgi jookide manustamise päev. Nälga ma sellel päeval üldse ei tundnud, sest kõht sai üsna kiirelt täis neist kokteilidest ja pigem tekkis päeva teises poole liigagi täiskõhu tunne. Kokteilide vahepeal jõin seekord ingveri teed, et vältida iivelduse tekkimist. Toimis suurepäraselt, ei ajanud seekord iiveldama. Kui mõtled, et ei tea mis maitse sellel kõigel on, siis võin julgustuseks öelda, et täitsa ok. Kokteilid on pisut puuviljase maitsega ning vedela ensüümiga puhastuskokteilid musta ploomi magususega. Igatahes päeva lõpuks olin justkui kurguni ZenCleanzi kehapuhastuse kokteile ja ingveri teed täis.

Soovitus: kui võimalik, siis püüa hoida ennast sellel päeval eemal tavatoidu nägemisest ja söögi tegemise juures viibimisest. Nii teed oma elu palju lihtsamaks. See saab olema hea väljakutse, kui pere teeb köögis näiteks mõnusaid ahjukartuleid ja sina ainsana luristad oma kehapuhastuse kokteile. Parem siis juba kaasata partner ka kehapuhastuse ettevõtmisesse ja lapsed saata võimalusel ideaalis kodust üldse eemale neil päevil. Mida vähem segajaid ja kohustusi, seda parem.  Ühesõnaga see on selline päev, kus puhkad, kuulad midagi mõnusat, loed, tukastad, jalutad natuke, käid saunas või vannis, silitad ja masseerid oma kõtukest ja manustad regulaarselt puhastuskokteile.

Kui lõpuks ööunne jäin, oli kõht väga täis, aga isu, millegi hea, eriti just soolase järele, painas kergelt. Uinusin hommiku ootuses, teades, et ees ootab vabanemine.

Oodatud vabanemist aga järgmisel hommikul ei saabunud. Olin üllatunud, sest minu esimesel ZenCleanz puhastusel väljutasin kohe järgmisel hommikul väga suure koguse kallerdunud rasva ja lima. Seda oli kohe nii tublisti, et ei tahtnud esimese hooga wc-potist allagi minna. Mäletan, kuidas peale seda väljutust läksid mul kohe silmad särama ja nii palju kergust ning energiat voolas kehasse.  Sel korral oli kõht väga punnis, aga välja ei soovinud tulla suurt midagi.  Ega siis midagi, olin usalduses, jätkasin vee ja toormahlade joomist ning silitasin oma parajalt priskeks paisunud kõhtu. Olin väljutamise kui õnnistuse ootel.

Õnnistus saabus kolmandal päeval. Oli rõõm kogeda, et sel korral ei olnud minu soolestikus üldse enam niimoodi ladestunud rasvu ja lima.

Küll aga kogesin taas kohe palju kergust, uut energiapuhangut.

Et oma seedetrakti toetada heade bakteritega, hakkasin õhtuti võtma probiootikume. Ning kui asusin mõne päeva möödudes taas ka tahket toitu sööma, toetasin seedimist seedeensüümidega.

Et puhastus oleks põhjalikum ja keha saaks vabaneda ka toksiinidest ja raskemetallidest ning muudest kahjulikest jääkidest, asusin hommikuti tegema Ecoshi kehapuhastuse detox smuutisid.  Minu Zencleanz seedetraktipuhastusest on tänaseks möödas ca 2 nädalat ning sama kaua olen tarbinud probiootikume ja Ecoshi kehapuhastust.

Minu enesetunne on tõesti suurepärane: 

– kehas on kergus, kaal on hakanud langema. Talvega pisut kitsaks jäänud püksid tunduvad jalas juba palju mugavamad

– energiat on enam. Olen justkui talveunest ärganud

– kadunud on selline aju hägusus, mõte on selgem ja teravam ning  meel tundub olevat ka rahulikum

– silm särab ja nahk tundub ka klaarim

– isud magusa ja raske toidu järele on kadunud. Tunnen, kuidas keha tahab ise teha tervislikemaid valikuid. Enda motivatsioon seda teha on ka palju suurem.

– olen taas liikuvam. Viitsin hommikuti joogat teha ning õhtuti pikemaid jalutuskäike.

 Ühesõnaga olen enda ja tulemustega väga rahul. Nüüd on jaksu võtta ette ka koduse majapidamise kevadine suurpuhastus.

Viited toodetele:

Was this post helpful?

Lisa kommentaar