Kehapuhastus

Miks see on oluline ning kuidas seda teha?

Paljud inimesed puutuvad kokku krooniliste probleemidega, näiteks diabeet, artriit, depressioon, südamehaigused jne. Need haigused teevad elu kvaliteedi halvemaks ning enesetunde kehvemaks. Üks nende haiguste põhjus on toksiinide üleküllastumine organismis.

Toksiinidel on palju ohte

Nad mürgitavad keha otseselt, kahjustades aju, maksa, kesknärvisüsteemi ja teisi elutähtsaid piirkondi. Nad nõrgestavad immuunsüsteemi, muutes selle haavatavaks haigustele.

Alates 1940. aastast hakati toidule hulgaliselt lisama erinevaid kunstlikke kemikaale, sellepärast sööme üha rohkem toidulaadseid tooteid, mitte päris toitu. Lisaks toidust saadavatele kemikaalidele puutume kokku veel teiste toksiinidega. Nende hulgas on raskmetallid; õhusaaste; ravimid; alkohol; suitsetamine; nanotehnoloogilised kemikaalid; pestitsiidid, herbitsiidid ja fungitsiidid; plastid; tööstuslikud puhastusvahendid; bensiin; dioksiinid ookeanides.


Tänapäeva massiline probleem on see, et me sööme liiga palju, kuid toitaineid saame liiga vähe, mistõttu seedimine on väsinud, püüdes pikki aastaid eraldada toitaineid ja neutraliseerida jääkaineid, seedides rasket toitu.

Kehal aitavad puhastuda toortoit, smuutid ja värsked mahlad, need lasevad organismil puhata.

Lisaks, tehakse igal aastal tohutult palju mao šunteerimise operatsioone, mida võib täielikult ära hoida, lihtsalt muutes viisi, kuidas toituda, juua, elada.

Et ennast hästi tunda ja hea välja näha, tuleb teadvustada, et muutus toimub seestpoolt väljapoole.

Seega oleks tark, enne tõsiseid terviseprobleeme, tegeleda ennetamise ja pideva organismi puhastamisega. Organismi puhastamine aitab kaasa, et tõhusamalt loobuda ebatervislikust toitumisest ja eluviisist, lisaks sellele, et vabaneme aja jooksul kuhjunud toksiinidest ja jääkainetest.


Mis oleks, kui sa sööksid palju värsket orgaanilist toitu, mida on võimalikult vähe töödeldud?


Meie kehas toimub lugematu arv keemilisi reaktsioone

Neid reaktsioone vahendavad vitamiinid, samamoodi ka mineraalained. Inimesed avastasid, et osad toidud omavad hulgaliselt palju vitamiine ja mineraalaineid. Küll aga kuumutades toitu, hävivad selles olevad ensüümid, vitamiinid ja valk umbes 50% ulatuses. Sellepärast taimsed valguallikad, supertoidud, annavad meile kõige rohkem valku, sest neid pole kahjustatud kõrge temperatuuri mõjul ja need imenduvad täielikult. Need lahustuvad kergesti – imenduvad kergesti.

Näiteks, spirulina on üks valgurikkamatest toiduallikatest. (Sisaldub Ecoshi 9 Super foods ja Ecosh kehapuhastus detox toodetes). Spirulina lahustamiseks ei lähe kehal vaja palju energiat, ta suudab selle kohe rakkudesse omastada. Kui aga lihatüki lahustamiseks läheb tohutult palju energiat, et teha see omastatavaks seedetraktis.

Kehal on kaks kaitsemehhanismi:

  1. Keha toodab lima, mis aitab kemikaale neutraliseerida, tänu sellele on nende mõju meile väiksem.

  2. Keha toodab rasva juurde või säilitab seda, mis juba olemas on, sest enamus kemikaale lahustub rasvas.

Näide elust:

Kui teha järjepidevalt palju trenni ja higistada rasv kehast välja, sunnime keha rasva põletama, aga see ei loo kehale tingimusi detoksikatsiooniks, puhastuseks, see tähendab, et keha saaks neid kemikaale neutraliseerida, teha need vees lahustuvaks ja ajada välja koos higi ja uriiniga. Nii põletame rasva, aga ei vabane kemikaalidest. Need kemikaalid, mis jäid nüüd kehasse kinni, teevad rohkem kahju kui kasu, sest neil ei ole enam rasva, mis neid varem isoleeris.

Samuti on raskemetallidest vabanemine ülioluline, aga keeruline, sest ka nende kuhjumine on aeglane ja märkamatu! See võtab sageli väga pikalt aega, et neid kehast efektiivselt ja turvaliselt väljutada. Õnneks on selle jaoks mitmeid toite ja toidulisandeid, mis puhastumisele kaasa aitavad.

Keha aitavad puhastada rohelised köögiviljad ja klorofüllirikkad toidud, näiteks klorella (Sisaldub Ecoshi 9 Super foods tootes).

Klorofüll puhastab meie keha suurepäraselt, kunagi kasutati seda haiglates kui ‘‘sisemist deodoranti’’. Samuti kõik loomulikult kasvatatud orgaanilised köögiviljad.

Lisaks aitavad puhastada näiteks želatiinirikkad taimsed toidud: chia seemned, aloe vera, vetikad – need taimed tekitavad geeli, kui muutuvad niiskeks.

See geel liigub läbi meie soolestiku, seob endaga ja viib kehast välja mittevajalikud biosoolad, näiteks sapi sooli, mida maks toodab ja koos nendega kõiki rasvas lahustuvaid mürke, millest maks vabaneda püüab.

Kui neid kiudusid ei ole piisavalt, siis tekib probleem. Maks viib mürgid sappi, et neist vabaneda, sapp toimetab need peensoolde, lootes, et need lähevad organismist välja, aga need hoopis imenduvad taas sisse. Ühel hetkel koguneb saastet liiga palju, siis ei tule organism selle väljaviimisega enam üksinda toime ja käivitab kaitsemehhanismid ning hakkab saastet ladestama lahustunud sooladena algul soolte seintes, nahas, olemasolevas või moodustatavas rasvakihis, hiljem maksas, neerudes, suguorganites ja viimases järjekorras lihastes, kõõlustes ja luudes.


Maks – väga oluline seedeorgan

Maksa funktsiooniks on keha puhastamine toksiinidest, ta toimib filtrina, eemaldades kehast kahjulikud ained. Seega on äärmiselt oluline, et meie maks oleks puhas ja terve. 

Maksa toetaja on võimas maarjaohakas. Maarjaohaka antioksüdandid aitavad ära hoida vabade radikaalide kahjustusi kehas ning aitavad kaasa vere ja seedesüsteemi toksiinidest puhastumisele. Seda mõju on näha nii välispidiselt (naha seisund), kui tunda ka seespidiselt (organite parem toimimine ja nende parem tervislik seisund). Tänu oma antioksüdantide tervendavatele omadustele on väga kasulikuks silmade, liigeste ja lihaste hea tervisliku seisundi säilitamiseks. (Sisaldub Ecosh kehapuhastus detox, Cytoplan Milk Thistle ja Nature’s Answer Milk Thistle Seed toodetes.)

Kaks head detoksifitseerijat on näiteks petersell ja koriander. Petersell puhastab kogu vereringet, selles on palju klorofülli. Koriander seob raskmetalle ja viib need kehast välja. Nii ei kogune palju elavhõbedat meie rakkudesse.

Odraorase mahlaekstrakti pulber tõmbab raskmetallid välja põrnast, soolestikust, pankreasest ja suguelundkonnast. (Sisaldub Ecoshi 9 Super foods ja Ecosh kehapuhastus detox toodetes).

Metsmustikad tõmbavad raskmetallid välja ajust. Samuti tervendavad ja parandavad kõik tühimikud, kust raskmetallid on eemaldatud, mis on eriti tähtis ajukoele. (Sisaldub Ecoshi VitaBoost ja Ecosh kehapuhastus detox toodetes).

Atlandi punavetikas erinevalt teistest vetikatest suudab iseseisvalt elavhõbeda eemaldada. Siseneb keha sügavustesse, varjatud kohtadesse, otsides üles elavhõbeda, sidudes selle ja mitte vabastades enne, kui see kehast väljub. (Sisaldub Ecosh kehapuhastus detox.)

Kakaooad on ühe suurima mineraalse koostisega. Parim looduslik magneesiumi, kroomi, raua, mangaani, tsingi, vase allikas – kõik need faktorid on vajalikud tervislikuks metabolismiks. Lisaks, kakaoubades on palju C-vitamiini, aga töötlemise abil saadud šokolaadis seda enam alles ei ole, sest kuumus hävitab selle. Antioksüdandina kaitseb DNA kahjustuste, viiruste, vähi ja naha kahjustuste eest.

Psülliumi seemnekestad muutuvad samamoodi keha seedekulglas geeliks. Selles on väga palju kiudaineid, mis aitavad parandada seedimist, vähendada gaasivalu ning refluksi sümptomeid. Aitab mao mikrofloorat korda saada ja soodustab kolesterooli väljutamist organismist. (Sisaldub Ecosh soolepuhastuses)

Olulisel kohal on ka ensüümid

Need aitavad toidust eraldada toitaineid, et keha saaks neid kasutada. Kõigis värsketes ja töötlemata toiduainetes esinevad ensüümid, kuid kuumutatud toidus ensüüme enam alles ei ole, see tähendab, et neid leidub ainult toortoidus. Ensüümid vajavad toimimiseks nii vitamiine kui ka mineraalaineid, eelkõige näiteks rauda, kaltsiumit, joodi, magneesiumit, seleeni ja tsinki.

Saaste ja raskmetallid pärsivad ensüümide tööd. Erinevaid ensüüme on inimese organismis umbes 5000. Neil kõigil on oma kindel ülesanne. Näiteks, seedeensüümid on olulised, sest ilma nendeta ei jõua toitained verre, rakkudesse ega kudedesse (Sisalduvad Ecosh Life Ecozym prime tootes).

Lisaks, proteolüütilised (valke lõhustavad) ensüümid aitavad liigeste heaolu toetada selle kaudu, et parandavad keha loomulikke põletikureaktsioone ning parandamis- ja uuenemismehhanisme.

Meie kehad vajavad hoolt – mitte üks kord, vaid pidevalt, ja miks mitte teha seda siis, kui tunned veel ennast hästi?

Keha pole võimalik ravida valikuliselt, kui inimesel on näiteks, vähk, kõrgvererõhutõbi ja/või suhkruhaigus, ei saa ravida välja ühte ja jätta kahte alles, kui keha ravib, siis kõike korraga. Võttes vitamiine ja puhastava toimega toitu/toidulisandeid,  anname kehale võimaluse iseennast tervendada.

Toida enda keha kõrge veesisaldusega, puhta, orgaanilise, mineraali- ja vitamiini rikka kütusega, mis jõuab keha igasse rakku kõige paremini.

    Sina toidad keha ja keha tervendab ennast ise!

Kirjutise autor: Sandra Liivrand, Biotheka

 

Was this post helpful?