GRIPIVIIRUS –  12 LOODUSLIKKU ABINÕU

Depressioonis immuunsussüsteemi või toitainetevaegusega inimesed võivad olla vastuvõtlikumad erinevatele gripi- ja külmetushaigustele. Stress, unepuudus ja kokkupuude toksiinidega võib gripi sümptomeid halvendada.

Gripiviirus on õnneks kiiresti mööduv, kui kohe alguses kiirelt ja teadlikult kasutusele võtta erinevaid looduslikke abinõusid, mis võivad väga suuresti aidata kiiremini ja pehmemalt haiguse läbipõdemist. Siinkohal toomegi välja 12 looduslikku abinõu, millega end viirushaiguste perioodil toetada.

Gripiviirus on nakkav hingamisteede haigus. Sellised viirused levivad õhu kaudu inimeselt inimesele.

Gripi nähud ja sümptomid võivad hõlmata:

  • Palavik
  • Köha
  • Nohu
  • Lihaste või keha valud
  • Peavalud
  • Väsimus
  • Oksendamine
  • Kõhulahtisus

Ehkki igaüks võib grippi haigestuda, on väikestel lastel, rasedatel ja üle 65-aastastel täiskasvanutel suurem risk tõsiste gripiga seotud tüsistuste tekkeks.

12 gripiviiruse looduslikku abinõu:

Gripiviirus ja kodused gripivahendid hõlmavad C- ja D-vitamiini, taimseid toidulisandeid / ravimtaimede toetust, eeterlikke õlisid, probiootikume, puhast joogivett, liikumist ja tervislikku toitumist.

C-vitamiin

1. C-vitamiin (250 mg annusena 4 – 8 korda päevas, kokku 1000 – 2000 mg päeva jooksul)

Kuna keha võime C-vitamiini vastu võtta ühes annuses on 200 – 250 mg korraga, siis on hea suuremad annused (1000 – 2000 mg) jagada päeva peale ära. Näiteks pane 250 mg sisuga 8 kapslit hommikul lauale valmis (500 mg C-vitamiini sisaldusega kapsli võid ka pooleks teha ja vette valada), võta kapsel iga tunnikese tagant, kuni kapslid on otsa saanud. Siis tead, et oled oma päevase koguse kehale toimetanud viisil, mis aitab tal kõige paremini C-vitamiini omastada.

C-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi toimimisele ja võimendab valgevereliblesid. Uuringud näitavad, et C-vitamiin on lühendanud külmetushaiguste kestust ja võib vähendada füüsiliselt aktiivsetel inimestel külmetushaiguste arvu.

Võta päeva jooksul gripi ennetamiseks 1000 milligrammi C-vitamiini ja sümptomite ilmnemisel kokku kuni  4000 milligrammi päevas. C-vitamiini saamiseks sööge juurde terveid puu- ja köögivilju või taimset päritolu C-vitamiini toidulisandit.

Biothekast leiad:

  • Ecoshi C-vitamiin Acerola kirsiga, kapslites:  *1 kapsel Ecoshi C-vitamiini sisaldab 500 mg C-vitamiini. Seega on hea teha kapsel pooleks või võtta ühe kapsli kaupa suuremaid kogused. Lisaks Ecoshi C-vitamiine leiad SIIT.

 

  • Cytoplani C-vitamiin, pulbri kujul: 
  • Nature’s Answeri C-vitamiin, vedelikuna: 

C-vitamiin toidus: Soovitatud päevane (minimaalne) tarbimiskogus 100 mg sisaldub keskmiselt näiteks: 12 g kibuvitsamarjades, 60 g astelpajumarjades, paprikas või petersellis, 80 g mustsõstardes, 200 g punasõstardes, 250 g kaalikas, 230 g valges peakapsas, apelsinides, mandariinides või sidrunites, 330 g karusmarjades.

D-vitamiin

2. D3-vitamiin (2000 – 4000 IU päevas)

Kuna Eesti ilmad ei pruugi suvekuudelgi olla alati päikeserohked, on D-vitamiin kõige olulisem vitamiin, mida tuleks meie kliimas aastaringselt lisaks tarbida!

D-vitamiini toodetakse kehas päikesevalguse toimel ja see reguleerib organismis üle 2000 geeni, sealhulgas immuunsüsteemigeeni. Kahjuks on kuni 90 % inimestest D-vitamiini puudus. Värsked uuringud näitavad, et madal D-vitamiini tase on seotud külmetushaiguste, gripi ja hingamisteede infektsioonide kõrgema määraga.

Paljud arstid usuvad, et D-vitamiini praegused soovitatavad päevased kogused on liiga väikesed ja parem valik on alates 2000 IU-d, mitte 200–400 ühikut päevas.  Haigusnähtude korral võib võtta lisaks kuni 10 000 IU-d.

Kui on diagnoositud D-vitamiini defitsiit, ei piisa 1000-1200 IU tarvitamisest – selline annus ei aita vitamiini taset organismis tõsta, vaid pigem hoiab näitu stabiilsena. Defitsiidi korral on näidustatud suuremad annused.

Tartu Ülikooli Kliinikumi andmetel on maksimaalne ohutu päevane annus pikaaegsel kasutamisel 10000 IU/p. Lapsed on üleannustamises suhtes tundlikumad kui täiskasvanud.

Biothekast leiad:

  • Cytoplani D-vitamiin:
  • Keeleall sulavad tabletikesed veganitele:
  • Parim on eelistada D3-vitamiini, kus on sees ka K2-vitamiin, mis aitab D-vitamiinil imenduda:

Kurkumiin

3. Kurkumiin

Kurkumit on kasutatud juba tuhandeid aastaid India Ajurveeda ja Hiina traditsioonilises meditsiinis, kuid Läänes on taime pikalt ignoreeritud ja seda kuni 1970ndateni, mil uuringud kinnitasid kurkumi tugevat põletiku-, viiruste-, valu- ja toimet. Nüüdseks on kurkum üks enim uuritud antioksüdatiivne ravimtaim maailmas.

Kurkum ja kurkumist välja ekstraheeritud kurkumiin sisaldab rikkalikus koguses tervendavaid antioksüdante, vitamiine nagu C, E ja K vitamiini. Kurkumis leiduv K-vitamiin on keha võimsama antioksüdandi glutatiooni stimuleerija. Glutatioon on lihtne molekul, mis koosneb kolmest aminohappest – tsüsteiinist, glütsiinist ja glutamiinist. Glutatioon sisaldab väävlirühma, mis aitab kehas olevad kahjulikud toksiinid, vabad radikaalid ja isegi raskemetallid siduda ja kehast välja viia.

Biotheka poest leiad:

  • Ecoshi Kurkumiin (koos piperiiniga): 
  • Cytoplani Kurkumiin (koos ingverijuurega): * Kurkumi-ingveri toidulisand sisaldab Longvida® optimeeritud kurkumiini. Teaduslikult on tõestatud, et see on kuni 285 korda biosaadavam kui tavaline kurkumiin.
  • Cytoplani Kurkumiin (koos Kassiküüne ja Gotu Kolaga):

Võilillejuur

4. Võilill

Eesti Rahvameditsiinis on võilille nimetatud elu eliksiiriks, kuna puhastab organismi jääkainetest ja negatiivsetest energiatest. Oma puhastava toime tõttu nimetatakse võilille veel verepuhastajaks,  maksakorrastajaks ja väsimuse kõrvaldajaks.

Võililles sisalduvad mõruained on organismile äärmiselt kasulikud ergutades mao ja seedenäärmete tegevust soodustades nii toidu seedimist. Võilill ületab mis tahes aedvilja temas sisalduvate toitainete rikkuse poolest. Taim sisaldab endas näiteks mitmesuguseid orgnismile vajalikke happeid (nt amino- ja rasvhappeid), suhkruid (nt inuliini – inuliini lagunemisel soolestikus moodustub fruktoos, mis on kõige magusam looduslik suhkur), mineraale nagu rauda, tsinki, boori, kaltsiumi, räni, eriti kaaliumi ning A, B , C ja D vitamiine.

Seda võimast ravimtaime saad kevade tulekuga ka ise endale korjata. Võilillel süüakse kõiki osi –õisi, varsi, lehti ja juuri. Juur sisaldab kõige rohkem toimeaineid just õitsemise ajal. Juured sisaldavad palju organismile üldtugevdavalt mõjuvaid kasulikke aineid nagu 10% glükosiid taraksatsiini, kuni 15% valkaineid, inuliini, mõruaineid, küllastamata happeid.

Biotheka poest leiad:

  • Ecoshi Võilillejuure ekstrakti kapsli kujul: 
  • Nature’s Answeri Võilillejuure ekstrakti tõmmise kujul:

 

Oregano ehk pune

5. Pune ehk Oregano õli (kuni 1 – 2 mg päevas)

Oregano õlil on võimas viirusevastane toime. Seda on kasutatud juba sajandeid traditsioonilises meditsiinis puhastavate ja immuunsust tugevdavate omaduste tõttu. Lisaks hämmastavaid raviomadustele sisaldab ka rohkelt A, B, C, E ja K-vitamiini. Mineraalidest sisaldab rohkelt kaltsiumi, tsinki, rauda, mangaani, magneesiumi. Toimib hästi kõikide külmetushaiguste ja gripiviiruste korral. Parandab südametegevust. Tapab sooleparasiite. Leevendab menstruatsioonivalu. Leevendab astmahoogusid. Kaitseb vähi vastu – tänu karnolooli sisaldusele aitab eesnäärme-, rinna-, naha-, vere- ja käärsoolevähi puhul.

SamutiHea organismi puhastamiseks, sest rohke kiudainete sisalduse tõttu seob omavahel sapisoolad ja vähki tekitavad toksiinid ning viib need organismist välja.

Biotheka poest leiad:

  • Nature’s Answeri Pune ehk Oregano õli tõmmise: 

Sipelgapuukoor ehk Pau D'arco

6. Sipelgapuu koor ehk Pau D’arco

Sipelgapuu koor (Tabebuia impetiginosa) tuleb Brasiiliast ja peamiselt kasvab ta Kesk- ja Lõuna-Ameerikas ning tema nimetus tuleneb sellest, et kõik õõnsused tema okstes on asustatud sipelgatega. See teeb puu tugevaks ja vastupidavaks kõikvõimalikele kahjuritele ja seentele. Selle taime kasulikke omadusi teavad hästi Peruu ja Mehhiko põliselanikud, kes nimetavad seda “jumalikuks puuks”.

Sipelgapuu koorel on immuunsust stimuleeriv efekt. Sipelgapuu immuunsust modelleerivad tegurid võimaldavad seda kasutada ka organismi allergiliste ja autoimmuunsete protsesside korral, kartmata nende ägenemist. Selle unikaalse taime arvukad positiivsed toimed on tingitud kõikide tema koostises olevate aktiivainete sünergiast.

Puukoor on harvaesinevalt rikas erinevate mineraalide, vitamiinide ja ühendite poolest. Selles leidub nii fosforit, kroomi, kaltsiumit, rauda, joodi, fosforit, tsinki, mangaani, magneesiumi, boori ja suurel hulgal sellist ainet nagu lapahool.

Gripi ennetamiseks on täiskasvanu päevane kogus sipelgapuu koore kapsleid 2-3 korda päevas 2-3 kapslit ja lapsed 2-3 korda päevas 1-2 kapslit. Tõmmise puhul täiskasvanud 1 pipetitäis segatud poole klaasi veega iga 2-3 korda päevas. Lapsed pool pipetitäit 2-3 korda päevas.

Kui on tegemist juba külmetuse või viirusega, siis tuleb doose võtta intensiivsemalt löökannustena. Täiskasvanud 2-3 kapslit iga 2 tunni tagant. Tõmmise puhul täiskasvanud 1-2 pipetitäit iga 2 tunni tagant.

Laste puhul pool täisksvanu kogusest, olenevalt lapse vanusest, kasvust, kehakaalust ja haiguse tugevusastmest.

Biotheka poest leiad:

  •  Ecoshi sipelgapuu koor:

Kapslite kujul:

Vedeliku kujul:

  •  Nature’s Answeri sipelgapuu koore tõmmis:

Tsink

7. Tsink (50–100 mg päevas)

Tsink toetab immuunfunktsiooni ja sellel on viirusevastane toime. See toimib kõige paremini, kui seda võetakse haiguse esimeste märkide korral. Tsink võib leevendada külmetusviiruse sümptomeid, kuid liigsed kogused ei pruugi olla head…

Külma- ja gripisümptomite raviks võtke päevas 50–100 milligrammi tsinki.

Igapäevaseks kasutamiseks on Tervishoiuasutused määranud täiskasvanutele tsingi talutavaks ülemmääraks (UL- suurim toitaine soovitatav päevane kogus) 40 mg päevas. Enamiku inimeste jaoks ei põhjusta see kogus negatiivseid kõrvalmõjusid.

Tsingi liigne tarbimine (võttes pikema aja jooksul üle 50 mg päevas) võib pärssida vase ja raua imendumist. Sellisel juhul tuleks juurde võtta ka vase ja raua toidulisandit.

Tsink toidus: mõru kirburohi, kask, leedripuu, tatar, toorkakao, harilik seesam, nisuidud, kõrvitsa ja linaseemned, mustikas, salvei, veiseliha, kala, mereannid, juust, munad, õietolm.

Biotheka poest leiad:

  • Ecoshi Tsingi bioaktiivses diglütsinaadi vormis:
  • Cytoplani Tsink ja Vask:
  • Cytoplani Tsink toidupõhisest allikast:

Eeterlikud õlid

8. Eeterlikud õlid

Piparmündi ja frankincense’i eeterliku õli hõõrumine kaelale ja tallapõhjadesse (akupunktuursetele punktidele) aitab immuunsussüsteemi loomulikult toetada.

Samuti võib kasutada ka teepuu eeterlikku õli antibakteriaalsetel eesmärkidel ja viirusevastase mõju saavutamiseks. Teepuu segatuna rohemündiga mõjub lisaks ergutavalt ka ajutegevusele, puhastab pead liigsetest mõtetest, soodustab keskendumist, aitab peavalu või iivelduse puhul. Rohemünt on õrnem piparmündist ja sobib ka lastele.

Biotheka poest leiad:

  • Nature’s Answeri orgaanilise piparmündi eeterliku õli:
  • Nature’s Answeri orgaanilise frankincense’i eeterliku õli:
  • Nature’s Answeri orgaanilise teepuu ja rohemündi eeterliku õli:

Puhas joogivesi

9. Puhas ja aluseline vesi

Eesti tunnustatud arst, Dr. Riina Raudsik on öelnud:

Meie kliimavööndis elav 70 kg kaaluv inimene peaks puhast, mineraaliderikast ja kergelt aluseliseks muudetud vett jooma 2,1 liitrit, ehk 30 ml/ 1kg kohta ööpäevas. Kui inimene ei väljuta ööpäevas 1-1,5 l uriini, ei suuda keha puhastuda jääkidest ja ainevahetuse käigus veres ringlevatest orgaanilistest hapetest.

NB! Üle 100 kilogrammi kaaluvad inmesed ei peaks järgima reeglit 30 ml/1 kg kohta, sest nende organid on rasvumise tõttu ülekoormatud juba varasema vale elustiili tõttu.

Õige koguse ja koostisega vee tarbimisel hakkab adekvaatne janutunne tekkima umbes KOLMANDAST KUUST, mistõttu selle ajavahemiku jooksul tuleb vett lihtsalt teadlikult juua.

Limaskestade kaitse hapestumise vastu on alati suurem limatootmine ja see kestab seni, kui keha on saanud tagasi oma tasakaalu. Kui limaskestadel lastakse jääda happeliseks, kestab kuiv köha, mille vastu inimesed otsivad abi ravimitest.

Veepuudust ja happelisi limaskesti neutraliseerib ja ravib õigesti tembitud puhas vesi, mida peaks tarbima vastavalt kehakaalule (umbes 30 ml 1 kg kehakaalu kohta) ka ajal, kui te pole haiged.

Joogivee valmistamine kodus: Dr.Raudsik soovitab 1,5 l veele lisada 0,5 teelusikatäit soodat ja 5–6 kristalli jämedat soola.

Juua oleks mõistlik 100-200 ml korraga, jagades nii päevase veekoguse  ühtlaselt, kuna neerud vajavad uriini tootmiseks ja ühtlase arteriaalse vererõhu hoidmiseks pidevalt tegevust.”

Biotheka poest leiad:

  • Eestimaiselt Ecoshi brändilt leiad Mineralexi – süvaookeani mineraalide kontsentraadi, mida lisada oma veele.

 

Probiootikumid

10. Probiootikumid

Kasulike bakterite taastamine soolestikus võib Sinu immuunsussüsteemi märkimisväärselt turgutada.

  1. aastal läbi viidud laboriuuring näitas, et teatud probiootikumide tüvi – Bacillus bakterid – demonstreeris gripivastast toimet koos gripiviiruse täieliku pärssimisega.
  2. aasta randomiseeritud kontrollitud uuringute süstemaatiline ülevaade ja metaanalüüs hindasid probiootikumide ja prebiootikumide mõju immuunvastusele gripivaktsineerimisele. Tulemused näitasid, et probiootikume ja prebiootikume tarvitanud osalejad näitasid H1N1 ja H3N2 tüvede kaitsemäära olulist paranemist. See näitab, et probiootikumide võtmine võib Sinu immuunsust tõsta.

Biotheka poest leiad:

Antud sarjast populaarseim ja universaalseim bakteritoode, kus on 12 erinevat bakteritüve ning sisaldab 10 miljardit piimhappebakterit ühes kapslis:

  • Vedeliku kujul probiootikume Tisso sarjast:

PRO EM SAN sisaldab kõrges kontsentratsioonis 31 probiootiliste mikroorganismide tüve, sealhulgas Bifidobacterium and Lactobacillus bacterium ja lisaks 24 erinevat taimset ekstrakti.

  • DR. Ohhira 3-aastase retsepti järgi 12 sordi hapendatud piimhappebakterid:
  • Genorama mikrobioomi testi:

Mikrobioomi ehk meie soolestiku bakteriaalse seisukorra testimisest saad pikemalt lugeda SIIT .

Põnevat artiklit doktorite uuringutest bakterite vallas meie kehas saad lugeda SIIT.

11. Liigu värskes õhus

Siseruumides talvine keskkond võib olla kontsentreeritud toksiinide ja mikroobide allikas. Kuiv õhk, mida sisse hingame talve soojendades, muudab hingamisteed reaktiivsemaks ja viiruste suhtes tundlikumaks.

Talvel õues veedetud aja jaoks on lisaboonus täiendav päikesevalguse kogus.

12. Parimad toidud gripist paranemiseks

Need on parimad toidud, mida tarbida gripist kiiremaks taastumiseks:

Kerged, kergesti seeditavad toidud: lisage seedimise soodustamiseks menüüsse suppi või lihtsalt puljongit, keedetud köögiviljade. Samuti toetavad erinevad taimeteed – põdrakanep, aed-nõmm liivatee, iisop, salvei, kibuvits, kassinaeris, pärnaõis või teha mitmest ravimtaimest segu ja siis juua.

Kindlasti ärge sundige ennast sööma!

Vesi: Piisav hüdratsioon on teie süsteemist viiruse välja loputamise võti. Vedelik aitab teie kehal kiiremini välja puhastada ebavajalikke baktereid ja viirusi teie süsteemist. Rohelised ja mustad teed on immuunsüsteemi tugevdajad ja antioksüdandid.

Kuum tee sidruni, mee ja kaneeliga: mesi ja kaneel aitavad vältida lima kogunemist ja hoiavad teid hüdreeritud.

Ingver: joo ingveriteed koos meega. Ingveriveest on kasu ka kolesteroolitaseme alandamisel ning vererõhu reguleerimisel, samuti on ingver võimas põletikuvastane aine ning suudab leevendada ka liigesepõletikest tingitud vaevusi. Lisaks on ingver võimas antioksüdant, mis aitab võidelda vabade radikaalidega – need on sageli nii vananemise kui ka vähktõve põhjustajaks.

Küüslauk ja sibul: Mõlemad köögiviljad aitavad immuunfunktsioone tugevdada.

Vanarahva “haigusepeletaja”: pigista 1 sidruni mahl, lõika tükkideks üks värske sibul, lisa piisavalt mett, et maitsed oleksid omavahel ühtlustunud. Võta segust 1 spl iga tunnikese tagant. PS! Segu on maitsev isegi lastele!

Loodusraviapteek Biotheka

Allikad:

Dr.Axe – “Flu natural remedies”

Arst, Riina Raudsik – “VESI – SISEKESKKONNA TASAKAALUSTAJA” 

Ecosh Life – “Sipelgapuu koor – looduslik antibiootikum!”

Dr.Axe – “How Pau D’arco Fights Candida, Cancer and Inflammation” 

Tervis.postimees – “Mida peaks teadma D-vitamiini kohta?” 

Wikipedia – Zn

Ecosh Life – “Kurkumiin – vähendab põletikke, puhastab ja korrastab rakke”

Tervis.Postimees – “Ravimtaimedega talvele ja viirustele vastu”

Was this post helpful?

Lisa kommentaar