NORDIQ Nutrition on öelnud, et nende ambitsiooniks oli luua toidulisandeid, mis ühendaksid endas looduse toitvaid taimi ja uusimaid teadusuuringuid toidulisandite, vitamiinide, mineraalainete ja toitumise kohta. Sellest lähenemisest inspireerituna sündis NORDIQ Nutrition®. Soovides ületada ootusi, et pakkuda parimat.

Nende sõnul nad mõistsid, et inimestel pole juurdepääsu looduslikult saadud, kvaliteetsetele ja tõeliselt tõhusatele toidulisanditele. Nad ei leidnud ühtegi toidulisandit, mis ühendaks iidse looduse võimsate ressursside kasutamise traditsiooni ning teaduslikud uuringud toidulisandite ja vitamiinide kohta koos hormesisega. Seetõttu lõid nad 2017. aastal NORDIQ Nutritioni, ühendades need elemendid kokku.

NORDIQ Nutrition® toidulisandite sari pakub olulisi toitaineid, toetab immuunsüsteemi, mälufunktsiooni ja keskendumisvõimet, vähendab stressi ja soodustab und, parandab seedimist, puhastab organismi ja aitab kaasa sportlikule sooritusvõimele. Kõik nende tooted on vegan ja lisaaineteta.

– Toodetes kasutatakse kvaliteetsed täistoite ja maitsetaimed on mahepõllumajanduslikult kasvatatud.
Külmkuivatamine säilitab värske taimega samaväärse tundliku keemilise koostise.
Hormeetilised taimed aitavad tõsta elujõudu ja immuunsust.
Hoolikalt valitud täistoidud ja ürdid on tasakaalustava ning sünergilise efekti saavutamiseks.
– Kõik NORDIQ Nutritioni tooted sobivad taimetoitlastele ja veganitele.
– Kõik NORDIQ Nutritioni tooted on lisa- ja täiteainete vabad.

Võib olla kindel, et kõik NORDIQ Nutrition® toidulisandid ja spordipulbrid on alati 100% lisa- ja täiteainetevabad. Seetõttu on nende kapslites rohkem ruumi toitvatele ja aktiivsetele koostisosadele ning, mis veelgi olulisem, saab parima võimaliku väärtuse. Lisaks on kõik tooted vegan ning gluteeni-, nisu-, piima-, soja- ja pärmivabad.

Toodetes kasutatavad taimed on sertifitseeritud mahepõllumajanduslikult ja võimalusel värskelt külmkuivatatud, looduslikult puhtas pinnases kasvatatud. Nad püüavad plastikut minimeerida ja pööravad suurt tähelepanu säästva pakendi valimisel; pudelid on valmistatud taaskasutatud klaasist ja uus pakend pulbritele on valmistatud papist.

Nende soov on, et kliendid annaksid oma osa ja taaskasutaksid pakendeid. Näiteks on nende klaaspudeleid hea kasutada maitseainepurgina.

Looduslikud elustiili toetavad toidulisandid NORDIQ Nutrition® brändilt on inspireeritud põhjapoolsete kodumaade loodusest ja looduslikust taimestikust.

? Nende koostised sisaldavad nii orgaanilisi, värskelt külmkuivatatud kui ka põlisrahvaste põhjamaade taimi.

Tänu sellele, et taimedel on mitmesuguseid kaitsvaid fütotoitained, õitsevad need taimed ilusas, kuid mõnikord karmis keskkonnas suurepäraselt. Tulemuseks on valik puhtaid ja bioaktiivseid toidulisandeid, mis edendavad inimeste tervist ja heaolu parimal võimalikul viisil.

Üks peamisi näited nendest taimedest on Chaga – kõrgelt austatud adaptogeenne superseen, ja pohl – mida hinnatakse oma toitainerikka profiili ja paljude tervist edendavate omaduste poolest.

Nende koostiste aluseks on nende loomupärane püüdlus saavutada elujõudu puhtuse kaudu, mis aitab elada elu täiel rinnal.

Nordiq Nutrition toidulisand

Mis on hormesis?

Lihtsamalt öeldes tähendab hormesis seda, et sobiv annus väliseid või sisemisi stiimuleid aktiveerib kehas positiivse vastuse, näiteks paraneb immuunsüsteem ja elujõud.

Näiteks jääsuplus, kus puututakse hetkeks kokku jääveega, tõstab organismi immuunsüsteemi ja vereringet. Teisisõnu, jäävann annab hormeetilise efekti. Teised sarnased stiimulid on näiteks paastumine, liikumine, saunas käimine, päikesevalgus või teatud toiduained.

Hormesis aktiveerub rakkudes tänu toidus ja taimedes leiduvate fütotoitainetele. Taimedes leiduvad looduslikud kemikaalid, nagu flavonoidid, on nn kasulikud saasteained. Saasteainete all mõeldakse kõiki aineid peale toitainete ja organism töötleb neid teistest toitainetest eraldi. Looduslikud polüfenoolid viitavad sageli ühenditele, mida taim kasutab enda kaitsmiseks keskkonnakahjude eest.

Polüfenoolide rikkad taimed aktiveerivad organismi hormeetilised mehhanismid ja sellest tulenevalt hakkab organism tootma antioksüdante ja muid kaitsvaid molekule. Taimed sisaldavad sadu erinevaid looduslikke kemikaale, mis stimuleerivad keha tõhusamalt toimima. Seetõttu sisaldavad NORDIQ Nutrition® toidulisandid nii palju erinevaid taimseid aineid.

Lillad viinamarjad või mustikad – nendes värvilistes taimedes leiduvad pigmendid on rikkad polüfenoolide poolest. Laialdaselt uuritud Vahemere dieediga, mis sisaldab palju köögivilju, sisaldab rohkelt polüfenoole ja muid toitaineid – on märgatavalt vähenenud erinevate haiguste, nagu mäluhäired, depressioon või südame-veresoonkonna haigused, teke.

Selleks, et polüfenoolidest ja teistest taimetoitainetest saadavat kasu tervisele maksimaalselt ära kasutada, ei pea neid ilmtingimata suurtes kogustes tarbima (kuigi soovituslik on siiski lisada oma igapäevasesse dieeti rohkelt erinevaid köögivilju). Isegi väikesed kogused valitud fütotoitaineid toidulisandites võivad aktiveerida organismi sisseehitatud antioksüdante ja kaitsemehhanisme.

Miks külmkuivatamine ja mida see tähendab?

Nad kasutavad seda protsessi kui tõhusat meetodit looduslike ainete säilitamiseks. Nende soov on säilitada õrna keemilist koostist, sünergiat ja tasakaalu ning külmkuivatamine on parim viis selle saavutamiseks. Tulemuseks on toidulisandid, mis on väga tõhusad, andes palju lisaväärtust.

Külmkuivatamisel aurustub ära ainult vesi. See tähendab, et kogu taime head omadused on kuivatatud materjalis puutumata. Värskuse tagamiseks toimub kuivatamine kahes etapis, mille tulemusena saavutatakse ülimadal veesisaldus, kuid alles jäävad fütotoitained.

Nende toodetes on umbes 50 erinevat taime, ürti, puuvilja või marja.

Igal tootel on oma ainulaadne, individuaalselt välja töötatud ja hoolikalt valitud looduslike ainete kombinatsioon, mida neile meeldib kutsuda NORDIQ hormeetiliseks seguks. See hormeetiline segu sisaldab loodusest tuntud marju, näiteks pohla ja mustikat. Kasutatakse ka tervendavat chaga seent, klorofüllirikast lehtkapsast ja nõgest. Segudes on ka ohtralt adaptogeenseid taimi, nagu maca juur ja rodiola.

Paljud Põhjamaades kasvavad taimed on sunnitud üle elama hooajaliste muutuste põhjustatud karmid tingimused, mis toovad kaasa äärmuslikud kliimatingimused ja päevavalguse muutumise. Ellujäämiseks peavad taimed tootma erinevaid fütokemikaale, mis mõjuvad inimestele tervendavalt.

? Taimed, mis on iga toote jaoks välja valitud, on hoolikalt valitud lähtudes nende kasutamisest ja eelistest. Siin on mõned näited toodete valemitest:

? B-Complex sisaldab rodiolat, Siberi ženšenni ja sidrunmelissi, et tõsta keha ja vaimu vastupidavust.
? Detox Complex sisaldab taimseid aineid, mis toetavad keha- ja maksapuhastus protsessis, nagu kurkum ja võilill.
? Post-Workout Powder sisaldab rohkelt maca juurt ja kurkumijuurt, mis aitavad kehal pärast treeningut tasakaalu taastada.

Kuigi paljud tooted sisaldavad nii toimeaineid kui ka taimseid aineid, on nad osad tooteid koostanud ainult taimede ja ürtide põhjal. Sellised tooted on Immune Complex keha immuunvastuse aktiveerimiseks ja Endurance Wholefood Powder vastupidavuse suurendamiseks ja igapäevaste väljakutsetega sammu pidamiseks.

? Valik puhtaid ja bioaktiivseid toidulisandeid, mis edendavad inimeste tervist ja heaolu parimal võimalikul viisil!

NORDIQ Nutrition® tooted leiad meie e-poest SIIT!

Kirjutise autor: Sandra Liivrand, Biotheka

Kasutatud allikas:

  1. NORDIQ Nutrition® koduleht

Was this post helpful?

Lisa kommentaar