Kas ka Sulle on tuttav olukord, et niipea kui sügis on alanud ja lapsed kooli või lasteaeda läinud, on peagi keegi neist juba nohune, köhane ning tavapärane elurütm häiritud?

Biothekasse pöörduvad emad sageli küsimusega, et kuidas toetada toidulisandite ja vitamiinide abil oma lapse organismi nii, et sel sügis-talvisel hooajal püsiks ta tervem ja elurõõmus ning tegus. 

Toome välja top 5 olulisemat toidulisandit, mis saavad olla heaks toeks Sinu lapse organismile:

1. Multi-vitamiinid ja mineraalid

Üks nutikas lahendus on toetada lapse tervist spetsiaalselt lastele välja töötatud kvaliteetsete  multivitamiinide ja mineraalide kompleksiga.
Solgar Kangavites® marjamaitselised närimistablettid sisaldavad kõiki lapsele vajalikke vitamiine ja mineraalaineid, mis aitavad säilitada üleüldist head tervist ning toetada immuunsüsteemi talitlust.
🌿Vaata lisainfot SIIT  

Inglismaa terapeutide poolt, spetsiaalselt lastele välja töötatud Cytoplan’i brändi tooted Little People ja Kid’s Immumovite toetavad lapse organismi külmetustele ja infektsioonhaigustele vastupanemisel. Aitavad immuunsüsteemi normaalsele toimimisele, kaitsevad rakke oksüdatiivse stressi eest ning toetavad seedeprotsessi.  🌿Vaata lisainfot SIIT  ja SIIT

Lastele mõeldud multivitamiine ja mineraale sisaldavad Cytoplan´i Kummikarukesed on ehtne näide, kuidas tervislik ja maitsev võivad käia käsikäes!  Kui lastel on maitsete või kapslite suhtes tugevad eelarvamused, siis on ideaalne võimalus muuta kasulik maitsvaks ja lihtsasti sissevõetavaks. Ei sisalda kunstlikke värvi- ega maitseaineid ega želatiini. Suurepärane maitse!
🌿Vaata lisainfot SIIT  

2. C-vitamiin

Kui vaatame oma lapse igapäevast menüüd ja toitumiseelistusi, siis kas ta saab vajaliku C-vitamiini (kuni 500mg) kätte toidust või pigem mitte. Pizzad, pastad, riis ja kartul selles osas väga palju abiks ei ole.  Kuna C-vitamiin aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest, aitab vähendada väsimust ja kurnatust ning suurendab taimsetest allikates pärit raua imendumist, siis on oluline aidata lapsel hoida keha tasakaalus c-vitamiini toidulisandi abil. C-vitamiin osaleb organismis ka naha, igemete, kapillaaride, luude arengu protsessis ning nende normaalses funktsioneerimises. Samuti toetab ta organismi normaalset vastupanuvõimet ja hakkamasaamist väsimuse ning stressiperioodidega.  Biotheka valikust on laste ja noorte lemmikuteks Solgar’i C-vitamiiniga närimistabletid ja Cytoplan’i kvaliteetsed C-vitamiiniga närimiskommid, millel on ka mõnus maitse.

🌿Vaata lisainfot SIIT ja SIIT

3. Omega-3 toidulisand

Omega-3 rasvhapped on aju kõige olulisemad ehitusplokid. Kasvueas vajab lapse aju kindlasti toetust kvaliteetsete rasvhapete näol. Ilma nende oluliste rasvadeta võib lastel olla raske keskenduda, õppida uut teavet ja oma meeleolu korralikult tasakaalustada. Kuna enamik lapsi ei söö regulaarselt rasvast kala, on oomega-3 aju arengu kõige kriitilisematel etappidel sageli defitsiidis. Täiskasvanud ja lapsed vajavad terve südame jaoks vähemalt 250 mg Omega-3 EPA-d ja DHA-d ning terve ajufunktsiooni ja nägemiseks 250 mg Omega-3 DHA-d.

🌿WHC Laste Omega3 kapslid leiad  SIIT  

🌿Ecosh´i apelsinimaitselise Omega 3 leiad  SIIT

4. Probiootikumid

Lapse seedesüsteem vajab piisaval hulgal häid baktereid, et tagada optimaalne seedetervis. Teatud bakterid aitavad kehal toitu korralikult seedida ja kaitsta seda maoärrituse ja infektsioonide eest. Piisav hulk baktereid soolestikus aitab kaasa tervele immuunsüsteemile, aidates võidelda infektsioonidega. Vaegused seedesüsteemis mõjutavad ka laste meeleolu, unekvaliteeti ning üldist arengut.
Siinkohal soovitame Eestimaise suurima toidulisandite tootja Ecosh´i valikust just lastele ja noortele mõeldud probiootikume.
🌿Ecosh’i probiootikumid väikelastele (0-6a)  leiad SIIT
🌿Ecosh’i probiootikumid noortele (7-17a) leiad  SIIT
Kui aga Sinu laps kapsleid neelata ei soovi, siis sobib talle kindlasti suurepäraselt Tisso spetsiaalselt lastele mõeldud vedel probiootikum.
🌿Tisso Pro Em San Junior toote leiad SIIT 

5. D3-vitamiin

D-vitamiin, “päikesevitamiin”, on hästi tuntud oma rolli poolest tugevate luude ja hammaste ehitamisel ning närvisüsteemi ja südametegevuse töö toetamisel. Asi pole siiski ainult luudes. D-vitamiin on vajalik tervele immuunsüsteemile.
Meie bioteekrid soovitavad:
🌿Puhtas+  pihustatav D3-vitamiin 10µg. Toote leiad SIIT  
🌿 Ecosh’i D3 vitamiin lastele 400IU. Toote leiad SIIT

UUDIS! Kompleks noorte tervise toetuseks

Ecosh on töötanud välja toote nimega Noorex,  mis on loodud spetsiaalselt noortele vaimse ja füüsilise tervise toetuseks. Pingelised õppe ja töö perioodid nõuavad kohaolu, fookust, keskendumist ja rahulikku meelt. Peale füüsilist treeningut vajavad organism ja lihased taastamist kaotatud vedeliku ja toitainete näol. Kuna tänapäeva laste ja noorte toitumine ei ole sageli piisavalt tasakaalustatud, vaheldusrikas ja toiteaineterikas, siis on kasvava organismi toetamine õppe – ja treeningperioodil olulise tähtsusega.

Vaata lähemalt, kellel ja millal soovitame Noorex toodet tarvitada.

🌿 Lisainfo leiad Ecosh’i Noorex tootest SIIT

Sinu lapse tervise toetuseks!

Kirjutise autor: Marika Pruul, Biotheka

Tooted, mida lastele ja noortele soovitame:

Was this post helpful?

Lisa kommentaar