Oled vast kuulnud ütlust, et soolestik on Sinu teine aju. Just seepärast peame oluliseks rääkida soolestiku tervisest ja probiootikumisest, kui olulistest abilistest Sinu hea enesetunde tagamisel. Suuname seekord oma sügavama tähelepanu TISSO probiootikumidele- miks just nende probiootikum?

Tutvustame lähemalt, mis ettevõte on TISSO – kust sai ettevõte alguse, kuidas nemad enda tooteid arendavad. Tuletame meelde, miks on probiootikumid olulised ning miks on just Tisso probiootikumid imehead.

TISSO arendab ja toodab kõrgekvaliteedilisi toidulisandeid kapslite, tablettide, pulbrite ja vedelate toodetena. Rohkem kui 15-aastane kogemus toidulisandite uurimise, arendamise, tootmise ja turustamise valdkonnas tagab esmaklassilise kvaliteedi.

TISSO algus

Kõik sai alguse alternatiivsest arstist ja mõnest miljardist soolebakterist: 1990. aastate lõpus otsis Sauerlandi alternatiivarst Albert Hesse oma patsientidele head probiootikumi, millel oleks võimalikult palju erinevaid bakteritüvesid.

Ta ei leidnud ühtegi sellist toodet ning töötas ise välja mitmeliigilise preparaadi: Pro EM san, looduslikult kääritatud ürdi- ja taimeekstrakt 31 hoolikalt kombineeritud piimhappebakterikultuuriga.

Selle koostisega, mis on säilinud tänapäevani, asutas Albert Hesse 1999. aastal TISSO. Tänapäeval on TISSO spetsialiseerunud kvaliteetsete looduslike toidulisandite väljatöötamisele ja tootmisele. Tootevalikusse kuulub praegu umbes 40 koostist, mida toodetakse kohapeal Wendenis ja turustatakse rahvusvaheliselt.

TISSOL on oma arenduslabor kaasaegsete seadmetega ning mikroorganisme sisaldavate vedelate ja pulbriliste toodete arendamiseks on oma bakterite andmebaas.

TISSO Naturproduktes töötavad teadlased, nagu toiduainetehnikud, mikrobioloogid, bioloogid, biotehnoloogid, alternatiiv praktikud ja biotehnilised assistendid. Tänu koostööle enam kui 5000 arsti ja alternatiiv arstiga hoiab ettevõte end pidevalt kursis meditsiini valdkonna päevakajaliste teemadega ning saab neid teadmisi vahetult tootearenduses ära kasutada.

Oma kodulehel kirjutavad nad:

”Meie teraapiakontseptsioon sisaldab kahte olulist komponenti: mitokondriaalne meditsiin ja mikrobioomiteraapia. Paljude aastate kogemused teraapias on tugevdanud meie usku, et need kaks valdkonda on hea tervise peamised nurgakivid.”

”TISSO toitainete kontseptsioon põhineb põhimõttel, et optimeeritud toitainetega varustamine annab otsustava panuse inimese tervisesse.”

TISSO tiim soovib anda midagi loodusele tagasi, kaitsta ressursse ja vähendada ökoloogilist jalajälge. Näiteks on nende kataloogid ja reklaammaterjalid keskkonnasõbralikul taaskasutatud paberil. Ka oma tootepakendite puhul kasutavad võimalikult jätkusuutlikku toorainet: “Pro EM san” pudelid on juba valmistatud 100% taaskasutatud PET-st.

TISSO toodete puhtus ja kvaliteet

TISSO tooted on vabad geneetiliselt manipuleeritud toorainest ja muudest saasteainetest. Samuti kunstlike lõhna- ja maitseainete, lisa- ja magusainete ning säilitusainete, maitsetugevdajate ja gluteeni vabad.

Nende kvaliteetsed tooted on ainulaadsete looduslike toorainete koostised, mis on optimaalselt kohandatud inimorganismi vajadustega. Need aitavad varustada keha oluliste mikro- ja makrotoitainetega.

Koostisained valitakse rangelt kvaliteedi, jätkusuutlikkuse ja puhtuse alusel. Kasutatakse looduslikke ja väheallergilisi koostisosi. Oma tipptasemel tootmistehnoloogiaga töötlevad toorainet võimalikult õrnal viisil, et säiliksid nende looduslikud omadused.

Nad töötlevad ainult sertifitseeritud ja hüpoallergeenseid tooraineid, mida on laborites mikrobioloogiliselt testitud raskmetallide, insektitsiidide, pestitsiidide, fungitsiidide ja radioaktiivsuse suhtes. See tagab, et kõik tooted on kõrgeima võimaliku puhtuse ja looduslikkuse tasemega ning on seega klientide jaoks täiesti ohutud.

TISSO rakendab igakülgseid kvaliteedi tagamise meetmeid, et saavutada kõrgeim tootekvaliteet ja säilitada kõik tooraine soodsad omadused. Kõiki protsesse alates tooraine kasvatamisest kuni bakteritüvede säilitamiseni ja tooraine töötlemisest kuni lõpptooteni juhivad ja jälgivad kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistid.

TISSO Probiootikum

Probiootikumid

Probiootikumid on terve soolestiku jaoks hädavajalikud. Need hoiavad soolefloora tasakaalus ja mõjuvad positiivselt tervisele. Lisaks sõltub tugev immuunsüsteem oluliselt soolestiku tervislikust toimimisest. Terve soolestik nõuab omakorda puutumatut soolestiku mikrofloorat, mis kujutab endast lugematute soolestikubakterite ainulaadset koostoimet, mida tuntakse ka mikrobioomina.

Lisaks paljudele immuunrakkudele on soolestikus ka suur hulk närvirakke, mistõttu nimetatakse seda “teiseks ajuks”.

Räägime täpsemalt, mis on soolefloora, kuidas see on seotud heaolutundega ja kuidas saab tervislikku soolefloorat edendada.

Probiootikumid sisaldavad “häid”, s.o tervist edendavaid soolebaktereid ja toetavad seeläbi loomulikku soolefloorat selle mitmekülgsetes funktsioonides.

Terve soolefloora on oluline, et toimiks hästi:
seedimine;
soolestiku liikuvus;
immunomodulatsioon (muutused organismi immuunsüsteemis, mille põhjustavad ained, mis aktiveerivad või pärsivad selle funktsiooni);
lühikese ahelaga rasvhapete tootmine;
vitamiinide varud;
füüsiline ja vaimne jõudlus.

Kui “halvad” bakterid on ülekaalus, võib soolestiku mikrofloora kiiresti minna tasakaalust välja ja avaldada negatiivset mõju tervisele.

Häiritud soolefloora põhjused võivad olla väga mitmekesised. Kõige tavalisem põhjus on tasakaalustamata ja kiudainevaene toit, mis koosneb peamiselt suhkrurikastest toitudest, valgest jahust, küpsetistest, praetud toitudest, kiirtoidust ja töödeldud toitudest. Kuid peale toitumise on ka teisi tegureid, millel on soolestiku tervisele negatiivne mõju. Näiteks võivad antibiootikumid häirida soolestiku koloniseerimist ja viia “heade” bakterite arvu vähenemiseni. See võib viia patogeensete bakterite arvu suurenemiseni ja võib lõpuks mõjutada seedimist ning heaolutunnet.

Otseselt või kaudselt organismi sattuvad keskkonnatoksiinid võivad samuti põhjustada sooleprobleeme. Ka püsiv stress võib mõjutada soolestiku tööd.

Bakterid moodustavad umbes poole inimorganismist

Viimaste uuringute kohaselt askeldab organismis ja just eriti inimorganismis umbes 38 miljardit bakterit ja muud mikroorganismi – rohkem kui üks mikroob keharaku kohta.

Alles pärast roojamist, millega iga kord lahkub üks kuni kaks miljardit bakterit, on inimrakud hetkeks enamuses. Ligikaudu 99 protsenti inimese kooselukaaslastest elab seedetraktis, eriti jämesooles. Koos moodustavad nad soolestiku – see tähendab soolestikupõhise – mikrobioomi.

Bakterite pilt on ajaga muutunud. Pikka aega peeti neid peaaegu eranditult sissetungijateks, kellega võidelda. Tänapäeval teame, et ilma nendeta ei saa ellu jääda. Inimesed on nendega nii tihedalt läbi põimunud, et teadlased tunnistavad nüüd inimest ja tema mikrobioomi ühiseks funktsionaalseks üksuseks, superorganismi tüübiks. Piltlikult öeldes toetavad bakterid pisikeste külalistena, kes saavad “tuba ja toitlustust”, soolestikku mõlema kriitilise ülesande täitmisel: seedimises ja immuunkaitses.

Probiootiline toit

Probiootikumid on elus mikroorganismid, mis aitavad luua tervet soolestiku mikrofloorat ning mängivad inimese soolestiku tervises olulist rolli. Nad toodavad piimhapet, mis tugevdab “häid” baktereid ja hoiab “halbu” baktereid kontrolli all. Seda tüüpi probiootilisi baktereid leidub fermenteeritud toitudes, näiteks:

– Jogurt;
– Kombucha;
– Keefir;
– Hapukapsas;
– Tempeh.

Soolestiku bakterite nimetused

Täiskasvanud inimese sooled on ligikaudu 5,5–7,5 meetrit pikad ja selle pindala on umbes sada korda suurem kui naha pindala. See annab aimu, kui oluline on soolestik ja seega ka soolefloora. Meie soolestiku mikrofloora on koloniseeritud nii “heade” kui ka “halbade” bakteritega ning tervikuna nimetatakse neid mikrobioomiks.

“Head” soolebakterid hõlmavad näiteks:
– laktobatsillid ja bifidobakterid

“halvad” soolebakterid on näiteks:
– stafülokokid ja Clostridioides difficile.

Eeldatakse, et terve inimese soolestikus on umbes 10–100 miljardit bakterit, mis koosnevad umbes 500–1000 erinevast bakteriliigist ja mille kogukaal on umbes 1–2 kilogrammi.

Lisaks nendele bakteritele asub ligi 80% immuunrakkudest soolestikus, mis teeb selgeks, et soolestiku mikroflooral on suur mõju immuunsüsteemile ja immuunkaitses.

Laktobatsillid

Laktobatsillid, mida nimetatakse ka piimhappebakteriteks, on tuletatud terminist “piim” (lactis), mis omakorda selgitab nende soolestikus elavate bakterite funktsiooni. Nad vastutavad peamiselt piimhappe tootmise eest, mis aitab kaasa tervislikule soolekeskkonnale ja kaitseb soolestikku kahjulike bakterite eest.

Et soolestik oleks pikas perspektiivis varustatud ka heade bakteritega ja soolefloora tasakaalus püsiks, tuleks regulaarselt süüa probiootilisi toite, mis sisaldavad palju häid mikroorganisme.

Aktiivsete probiootiliste mikroorganismidega toidulisand aitab samuti soolefloorat üles ehitada ja seda tasakaalus hoida. Toodet valides on oluline jälgida, et toode sisaldaks võimalikult erinevaid bakteritüvesid.

Bifidobakterid

Nimi “bifidobakterid” pärineb ladinakeelsest sõnast “bifidus”, mis tähendab “lõhenenud või hargnevat” ja viitab selle kujule. Piimhappe tootmise kaudu võivad need bakterid inimest kaitsta ka patogeensete mikroobide eest. Nad vastutavad ka oluliste ensüümide ja vitamiinide tootmise eest ning on seetõttu tervise jaoks eriti olulised. Eriti vastsündinutel on bifidobakteritel oluline roll immuunsüsteemis, kuna need moodustavad umbes 90 protsenti soolestiku mikrofloorast.

Millised probiootikumid on kõige efektiivsemad?

Hea probiootikum annab päevase annuse kohta vähemalt miljard mikroorganismi (109 CFU = kolooniaid moodustavat ühikut) ja ideaalis sisaldab võimalikult palju bakteritüvesid. Mitmeliigilised probiootikumid saavutavad palju paremaid tulemusi kui ainult ühe kultuuriga või väga väheste kultuuridega preparaadid.

Laia toimespektri saavutamiseks peaks ennekõike olema mitu lakto- ja bifidobakterite alamtüve, sealhulgas mõned laktokokid, enterokokid või streptokokid.

Vedelad probiootikumid koos fermenteeritud taimede ja ravimtaimedega annavad polüfenoole, mis annavad soolebakteritele täiendavat kasu.

Nende toode: TISSO PRO EM SAN

On ainulaadse piimhappekultuuride valikuga toode, kus on:

– 31 suures annuses aktiivset mikroorganismi tüve, eriti Bifidobacterium ja Lactobacillus bakter
– 24 valitud ürdi- ja taimeekstrakti

Elus mikroorganismid suudavad end aktiivselt kaitsta maohappe eest.

Oktoober 2022 kehtib meie bioteekides ja e-poes -10% soodustus TISSO toodetele, et toetada soolestiku tervist.

Meie e-poest leiad TISSO tooted SIIT, SIIT ja SIIT!

? Külasta ka meie bioteeke Järve keskuses, Mustamäe tee 29 ja Gonsori 2.

Kirjutise autor: Sandra Liivrand, Biotheka

Kasutatud Allikas:

  1. TISSO NaturProdukte koduleht

Was this post helpful?

Lisa kommentaar