Oliivi taimesaadustest saadud tervisetooted sisaldavad kõrges kontsentratsioonis polüfenoole ja on tugeva antioksüdantiivse mõjuga.

Polüfenoolid – tegemist on tugevate antioksüdantidega, mis pakuvad kaitset südamehaiguste ja vähi (eriti soolestiku vähi) vastu. Nad blokeerivad vähkitekitavate ühendite (näiteks nitrosoamiinide) moodustumist.

Oliivi taimesaadustest toodetud tooted aitavad toetada organismi ja ennetada paljusid tervisehädasid, kuna neil on:

• antibakteriaalne ja põletikuvastane toime,
• tervist toetav mõju,
• vananemisvastane toime, kuna see aitab kaasa keharakkude vananemisprotsessi aeglustumisele,
• ennetab vabadest radikaalidest põhjustatud keharakkude degenereerumist,
• ennetab oksüdatiivset stressi.

Kvaliteetsed oliivi taimesaadusi sisaldavad toidulisandid on saadud looduslikul teed oliivipuu lehtedest, viljadest ja okstest füüsilisel teel, keemilisi aineid kasutamata. Selliselt sisaldab toode suurel määral fenoole (hüdroksütürosool, türosool, oleokantaal, flavanoidid, oleokantaal, oleuropeiin, kohvhape ja kaneelhape) ja omab tugevat antioksüdatiivset mõju inimkehale, mis omakorda kaitseb, leevendab, tugevdab, annab energiat ja balanseerib organismi.

Sellisel juhul on oliivi taimesaadusi sisaldava toidulisandi näitajad 200 korda kõrgemad, kui kurkumil ja kurkumiinil ning on üleüldse kõrgeimad näitajad, mida on siiani mõõdetud.

Oliivi taimasaadusi sisaldava toidulisandi tervist toetavad komponendid:
• Hüdroksütürosool – Fenoolne antioksüdant, mis aitab ennetada oksüdatiivsest stressist tingitud keharakkude degradeerumist.

• Türosool – Loomulik kaitse teie kehale. See neutraliseerib vabu radikaale, mis võivad põhjustada kasvajate ja vähirakkude teket.
• Oleokantaal – Oliivipuu ekstrakti pulber, tugev antioksüdant.
• Oleuropeiin – Oliivipuu lehtede ekstrakt, mis toimib loodusliku põletikuvastase vahendi ja antiseptikuna.

• Flavonoidid – on taimepigmendid, mille antioksüdantne toime on veelgi tugevam kui tõhusate antioksüdantidena tuntud C-vitamiinil, E-vitamiinil, beetakaroteenil, seleenil või tsingil. Flavonoide hinnatakse eeskätt nende põletiku-, allergia-, viiruste- ja vähivastase toime tõttu.Flavonoididel on veresoonte seinu tugevdav mõju. Nad võimendavad ka C-vitamiini toimet. Flavonoidid tugevdavad sidekoe (ligamendid, kõõlused, kõhrkude jne) peamist struktuurilist komponenti kollageeni. Flavonoidid aitavad allergiate puhul, vähendades organismi allergilisi reaktsioone. Ka medikamentidest põhjustatud allergiaid saab leevendada flavonoididega. Flavonoidid hoiavad ära põletikku soodustavate ühendite (histamiin jt) vabanemist ning takistavad nende sünteesi organismis.

• Vanilje ja kaneeli happed – Tugevdavad keha ning omavad antiseptilist toimet ja toetavad seenhaiguste ravi.

• Kohvhape – Annab kehale hoogu juurde ja aitab kaitsta rakke vabade radikaalide poolt põhjustatavate kahjustuste eest. Kohvhappel on samuti põletikuvastane ja anti-mutageenne toime.

• Mineralid – tasakaalustavad soolestiku mikrofloorat ning aitavad käivitada keha optimaalset metabolismi
• Vitaminid – A, B1, PP, C, D, E ja K.

Polüfenoolid – Tegemist on tugevate antioksüdantidega, mis pakuvad kaitset südamehaiguste ja vähi (eriti soolestiku vähi) vastu. Nad blokeerivad vähkitekitavate ühendite (näiteks nitrosoamiinide) moodustumist.

Oliivi taimesaadusi sisaldavatel toidulisanditel on tugev põletikuvastane toime ning see aitab leevendada liigeste ja muud valu. Uuringud näitavad, et oliivi taimesaadusi sisaldavate toidulisandite mõju on 20% korda tugevam, kui diklofenakil ja indometatsiinil.

Allikas: internetis üleval olevad erinevad eesti ja inglise keelsed artiklid.

Was this post helpful?