Kas teadsid, et kollageen on üks keha tähtsamaid ehitusvalke eelkõige luude, hammaste, lihaste, liigeste, naha ja muu sidekoe loomisel?

Inimorganism sisaldab vähemalt 28 kollageeni vormi.

  • 80–90% kollageenist on 1. tüübi kollageen, mida leidub luustikus, nahas, kõõlustes, veresoontes, sidekudedes ja organites.
  • 2. tüübi kollageen on peamine kõhre komponent, kuid seda leidub ka arenevas sarvkestas.
  • 3. tüübi kollageeni leidub arterite ja teiste organite koostises.

Kollageeni sisaldavad ka juuksed ja küüned.

Laste ja noorte inimeste organismis uuenevad kollageenikiud pidevalt. Umbes 25. eluaastast alates hakkab inimese organism kaotama umbes 1,5% kollageeni aastas.

Kas teadsid, et 35-aastaselt on meie organismis umbes 15% ning 45-aastaselt juba 30% vähem kollageeni?

Tihkest kiulisest sidekoest koosneva dermise rakkudevahelise aine uuenemine aeglustub, tekivad kortsud ja väheneb naha elastsus. Selle tulemusena on nahk kuivem, jume ebaühtlasem ning ilmneb elujõu üldine langus. Võib suureneda ka naha tundlikkus, tekkida venitusarmid ning degeneratiivsed muutused liigestes.

Kas ja kuidas on võimalik kollageeni kadumist organismist vältida?

Esmalt tuleks vähendada ja vältida kõiki faktoreid, mis kollageenikadu intensiivistavad. Kui teil ei ole veel kõrge (30-50SPF) kaitsefaktoriga päikesekreemi, siis peaks selle soetama ja kasutama asuma päiksepaistelistel päevadel. Samuti soovitame vältida suitsetamist ja sigaretisuitsu ning väga oluline on piisav ja kvaliteetne ööuni.

Teiseks nõuab toitumine korrigeerimist – kollageeni tootmise jaoks on oluline süüa toiduaineid mis on antioksüdantide- ja vitamiinirikkad. Väga hästi sobivad värvilised puu- ja köögiviljad nagu tomatid, greip, arbuus, brokkoli ja maasikad ning Omega 3 rasvhappeid sisaldavad toidud (pähklid, seemned, rasvasemad kalad jne).

Kolmandaks võtta appi ka suukaudselt manustatav kollageen toidulisandina. Erinevate uuringutega on tõestatud, et üle 90% suukaudselt manustatud kollageenist imendub, ja mis kõige tähtsam, koguneb nahas. Küll aga tuleks väga põhjalikult uurida, mis allikast kollageen toidulisandisse kuulub. Kõige efektiivsemaks peetakse antud hetkel hüdrolüüsitud merelist kollageeni (kalasoomustest). Hüdrolüüsimise käigus lõhutakse aine suured molekulid väiksemateks, võimaldades kollageenil efektiivselt organismi imenduda.

Kollageeni molekul on küllaltki suur ja maos lõhustuv, mistõttu on väga oluline eesmärgipäraselt valida õiget tüüpi kollageen. Kõige rohkem sarnaneb inimese kehas leiduva kollageeniga merekollageen, mis läbib kergesti sooleseina, jõuab kiiresti kudedesse ning imendub kehas kuni
1,5 korda tõhusamalt kui sea või veise kollageen.

6 põhjust, miks kollageen on meile hädavajalik:

  1. Mereline kollageen parandab naha elastsust, niiskusesisaldust ja vähendab kortse, aidates hoida naha pingul ja tagades naharakkude uuenemise. Vananemisvastane toime.
  2. Kollageen takistab nahas patogeensete ainete ja keskkonnas leiduvate mürkide ja mikroorganismide imendumist ning toimib ka vähirakkude vastaselt.
  3. Kollageen aitab vähendada tselluliiti ning taastab juuste ja küünte elujõu.
  4. Kollageen aitab ennetada vanusega kaasnevaid liigesemuresid.
  5. Kollageen toetab ainevahetust ja lihaseid.
  6. Kollageen toetab südant ja veel paljusid muid olulisi protsesse kehas.

Meil on rõõm, et nüüdsest on Biotheka´s saadaval ka Gold Collagen kollageenijoogid, mis on parimad vahendid kortsude vähendamise, liigeste, luude ja sidekudede toetuseks ning naha, küünte ja juuste tugevuse ja kasvu toetamiseks. Tooted parandavad naha hüdratatsiooni ja elastsust, kaitsevad oksüdatiivse stressi kahjustava mõju eest ning toetavad immuunsüsteemi ja hormonaalset aktiivsust.

Tegemist on patenteeritud ja kliiniliselt tõestatud hüdrolüüsitud merekollageeniga. Gold Collagen sarja kollageenid on toodetud Jaapanis.

Mõned näited uuringute tulemustest: 

UK uuring, mis viidi läbi 120 vabatahtlikuga, kes võtsid GOLD COLLAGEEN FORTEt igapäevaselt 3 kuu jooksul näitas, et  97% on märganud, et naha elastsus suurenes85% on märganud, et pigmentatsioon on vähenenud,  ja 87% tunnistasid, et näevad noorem välja. (Topeltpime platseebokontrolliga randomiseeritud kliiniline uuring, viide AN2961).

Läbiviidud kliiniline randomiseeritud platseebo-kontrollitud uuring, milles osales 120 vabatahtlikku näitas, et kasutades GOLD COLLAGEN® ARTRON EXTREME igapäevaselt 3 kuu jooksul näitas:
67% tervemad liigesed
83% rohkem energiat
60% parem liigeste mobiilsus ja paindlikkus.

Valiku Gold Collagen tooteid leiad Biotheka e-poest SIIT >>>

Lisateave: www.gold-collagen.com

Kirjutise autor: Marika Pruul, Biotheka

Was this post helpful?

Lisa kommentaar