ASHWAGANDHA

• Stabiliseerib veresuhkrut
• Alandab kolesteroolitaset
• Tõstab vastupidavust
• Suurendab keskendumisvõimet
• Pidurdab vananemist
• Tugevdab suguiha ja suurendab viljakust
• Stimuleerib kurnatud neerupealiseid

Toetav abivahend põletikelistele hädadele

Ashwagandha juur toimib põletikuvastaselt ja on kasulik fibromüalgia (haigus, mis väljendub eelkõige lihases esineva valuga, millega võib kaasneda katsumisel tundlike kühmude esinemine), rahutute jalgade sündroomi, Tourette’i sündroomi (mittetahtlikud helid, häälitsused või sõnad) kerge vormi ja osteoartriidi toetuseks. Hästi aitab see ka autoimmuunhäirete puhul, mis mõjutavad lihaseid ja liigeseid, nagu reumatoidartriit (krooniline e. edasiarenev liigesepõletik), anküloseeriv spondüliit (krooniline lülisamba haigus), polümüosiit (hulgilihase põletik) ja reumaatiline polümüalgia (iseloomulik kaela-, õla-, reie- ja puusalihaste valulikkus ja hommikune jäikus). Iseäranis tõhusalt toimib taim liigesprobleemide puhul siis, kui jätta toitumisest välja jahutooted ja suhkur, kui põhiline põletiku tekitaja).
Ashwagandha parandab meeste viljakust (suurendab spermatosoidide arvu ja seemnerakkude liikuvust), on suguiha tugevdav ning tänu oma rauasisaldusele aitab aneemia puhul. Ashwagandha stimuleerib ka kilpnäärme talitlust. Uuringud hiirtel on näidanud märkimisväärset hormoonide T3 ( 18 %) ja T4 ( 111 %) taseme tõusu pärast 20-päevast kasutamist (Panda, 1998).

Manustamine

Taimsete adaptogeenide puhul on positiivne see, et nende mõistlik kasutamine ei põhjusta toksilisi nähte. Siiski tuleb meeles pidada, et enne nende tarvitusele võtmist tuleks pidada koguste ja tarvitamisviiside osas nõu terapeudi, nõustaja või arstiga, kellel on selles vallas kogemusi. Samuti arvesse võttesse individuaalset seisundit ja eesmärki. Ashwaganda pulbrit (võib ka kapsli lahti teha) võib lisada pudrule, smuutidele, teha sellest teed (juurest) või unetuse korral segada teelusikatäis pulbrit kuuma piimaga.

Ashwagandha

Soovituslik annus ashwagandhat on 2-4 (1-2 g) kapslit päevas veega vastavalt terapeudi või arsti soovitusele. Annustamine ja taime mõju sõltub inimese vanusest, kaalust, terviseseisundist ja tarvitatavatest ravimitest.

Hoiatus

Kuna ashwagandha aeglustab kesknärvisüsteemi toimimist, on soovitav vähemalt 2 nädalat enne planeeritavat operatsiooni ja anesteesia saamist ashwagandha tarvitamine peatada, kuna manustatavate ravimite toime võib olla taime kasutamise ajal ettearvatust tugevam. Samuti võib ashwaganda suurendada unerohtude ja rahustite mõju, mistõttu ei tohiks neid koos tarvitada. Ka ei soovitata taime kasutada rinnaga toitmise ja raseduse ajal.

Pikemalt saad lugeda artiklist “Depressioon ja ärevushäired” mis vahe on depressioonil  ja ärevushäirel ning kuidas neid ära tunda.

Healthy lifestyle

Ashwagandha meie poes:

Kapsli kujul Ecoshilt:

Kapsli kujul Cytoplanilt:

Vedeliku kujul Nature’s Answerilt:

Allikad:

Ecosh Life

Biotheka blogilugu “Depressioon ja ärevushäired”

Was this post helpful?