Millest räägib soolestikuhaiguste korral meie füüsiline, emotsionaalne ja vaimne keha?

Füüsiline keha:

Soolestik saab alguse kaksteissõrmiksoolest ja lõpeb pärakuga. Soolestikku kuuluvad veel peensool, mis etendab peamist osa toitainete imendumisel ja jämesool, millel on tähtis, kuid mitte nii määrav osa. Jämesooles lagunduvad lõplikult teatud toitainete liigid ning imendub suur osa allesolevat vett, et anda väljaheitele sobilik konsistents. Jämesool on seedetegevuse jääkainete reservuaariks kõigele sellele, mida keha enam ei vaja.

Peensoolega on seotud järgmised terviseprobleemid: kasvaja, vähk, diverktikuliit, Chroni tõbi ja kõhulahtisus.

Jämesooles võivad tekkida kõhukinnisus, kõhulahtisus, voolmed (koolikud ehk ägedad valuhood), koliit ehk jämesoolepõletik, soolegaaside kogunemine, kasvajad, vähk, krambid ehk spasmid, gastroenteriit ja ussnugilised.

Emotsionaalne keha:

Kui probleem tekib peensooles, siis annab see märku asjaolust, et inimene ei suuda igapäevaelust saada ja hoomata seda, mis oleks talle kasulik. Selline inimene klammerdub detailidesse, tegelikult aga oleks olukorrale vaja läheneda globaalsemalt. Tihti põlgab ta ära kogu olukorra, kui mingi pisiasi teda selles ei rahulda. Niisuguste inimeste kohta öeldakse, et nad teevad sääsest elevandi.

Probleemid jämesoolega tekivad inimestel, kes on kinni vanades mõtetes või veendumustes, mis ei ole talle enam vajalikud (kõhukinnisus) või kes liiga kiiresti põlgab ära ideed (kõhulahtisus), mis võiksid talle kasulikud olla. Ta satub sageli silmitsi suurte vastuoludega, mida ta „ära seedida“ ei suuda. Seda tüüpi inimene harilikult ärritub, selle asemel, et näha mingi situatsiooni või inimese positiivset külge.

Mentaalne keha:

Soolestikuga seotud tervisehäired jutustavad sellest, et sul on vaja õppida end toitma heade mõtetega, mitte raiskama oma energiat hirmudele ja kahtlustele. Ka materiaalset ebaõnne ei peaks sa kartma. Püüa hakata uskuma, et sinus on jumalik alge ja et Kõiksus hoolitseb kõige elava eest sellel planeedil, sinu eest samuti. Vabane kõigest vanast, et vabastada koht uue jaoks.

Lõik võetud raamatust “Sinu keha räägib ARMASTA ENNAST!”, autor Lise Bourveau

Was this post helpful?