Rusujuure seemne õli tarbimine aitab kaasa keskkonna säästmisele. 200 kg õli tootmiseks on vaja toorainet, mis on korjatud 1 hektari suuruselt alalt. Sama suure koguse kalaõli tootmiseks on vaja aga 200 000 kala.

Oomega 3 ja 6 rasvhapped on olulised asendamatud rasvad, mida me saame toidust, keha neid ise ei tooda. Linaseemned, kuningakepiõli, kalaõlid – need on tuntud suure kasulikke rasvhapete sisalduse poolest. Rusujuure seemne õli on uus avastus, selles leidub rohkem oomega 3 ja 6 rasvhappeid kui mõnes teises taimes ning nende rasvhapete omastatavus on kordades efektiivsem.

Üks kapsel rusujuure seemne õli sisaldab samapalju rasvhappeid kui 4 kapslit linaseemneõli pluss 1 kapsel kuningakepiõli. Hiljuti läbiviidud kliiniline katse näitas, et rusujuure seemne õlis sisalduvatest rasvhappetest moodustusid EPA rasvhapped 4 korda efektiivsemalt kui linaseemneõlist.

Mille poolest erineb rusujuure õli? Ta sisaldab stearidoonhapet (SDA), millest keha toodab efektiivsemalt EPA rasvhappeid. EPA on oomega 3 vorm, mida keha toodab alfa-linoleenhappest selleks, et rakud saaksid seda omastada. EPA rasvhapped soodustavad aju  ja veresoonkonnasüsteemi normaalset funktsioneerimist, aitavad hoida normaalsena nahka, juukseid, nägemist, vererõhku ja triglütseriidide taset.

Rusujuure õli sisaldab ka GLA-d (oomega 6 rasvhappeid). See on samuti oluline rasvhape, mida ei ole  linaseemnetes ega kalaõlis, kuid mis on kuningakepiõlis. Oomega 6 aitab vähendada põletikulisi protsesse organismis. GLA rasvhapped aitavad vähendada liigeste valu, hoiavad normaalsena nahka, kolesteroolitaset jne.

Inglismaalt pärit VERTESE Rusujuure seemne õli on müügil Loodusraviapteegi veebipoes BIOTHEKA – www.biotheka.ee.

Kõikidele VERTESE toodetele kehtib – 40% tutvumishinnad!

Oled oodatud BIOTHEKA loodusraviapteeki!

Was this post helpful?