Koirohi (wormwood – ingl.k) – parasiidi- ja vähivastane supertaim.

Koirohtu kasutatakse juba ammustest aegadest soolestiku parasiitide, eriti ümarusside ja naaskelsaba hävitamiseks.

Koirohu põhikoostisaine on artemisinin, millel on võimas malaariavastane toime.

Teaduslikud uuringud näitavad, et koirohul on ka vähivastane toime.

KOIROHU KASULIKUD OMADUSED

MALAARIA RAVI

Artemisininil, ainel, mida koirohi sisaldab, on võimas malaariavastane toime. Uuringud näitavad, et ta vähendab drastiliselt malaaria haigust põhjustavaid parasitiide arvu veres malaaria patsientidel. Artemisinin on efektiivne seetõttu, et ta reageerib rauaga, mida parasiidid sisaldavad ning selle tulemusel tekivad vabad radikaalid, mis hävitavad malaariat tekitava parasiidi raku seinu.

HÄVITAB VÄHIRAKKE

Artemisinin on võimeline hävitama ka rinnavähi rakke sama mehhanismi järgi nagu malaaria parasiite. Vähirakud võivad samuti sisaldada palju rauda. 2012. aastal uuringute käigus oli võetud rinnavähirakke ja normaalseid terveid rinna rakke. Neid töödeldi veeslahustuva artemisininiga. Tulemuseks normaalsetes rakkudes oli vähe muutusi, nendest vaid mõned olid surnud, kuid enamus vähirakke 16 tunni mööduses oli surnud. Seda põhjusel, et vähirakul on 5 kuni 15 korda rohkem retseptoreid kui normaalrakul, see imab rohkem rauda ning seetõttu on tundlikkum artemisinini suhtes.

HÄVITAB PARASIITE

Koirohi on hävitava mõjuga parasiitidele, eriti ümarusside ja naaskelsaba suhtes. Naaskelsabad on kõige levinum parasiit inimese soolestikus, naaskelsaba munad levivad inimeselt inimesele. Ümarussid on ka väga levinud inimese soolestikus. Parasiite saab hävitada kompleksraviga, kuhu kuuluvad sellised taimsed preparaadid nagu koirohi (wormwood), musta pähkli koor (black walnut) ja nelk. Kui võtta neid kolme korraga, suudavad nad lõhkuda parasiitide elutsükli.

RAVIB CROHNI TÕBE

Saksamaal läbiviidud topeltpime katses uuriti koirohu mõju Crohni tõbe põdevatele inimestele, kes tarbisid igapäevaselt steroide. Katsealuseid jagati kahte gruppi. Ühele grupile manustati üle 10 nädala 500mg koirohtu 3 korda päevas ja teisele grupile platseebo. Steroidide kogust hakati aeglaselt vähendama nii, et 10. nädala alguseks kõik katses osalenud patsiendid lõpetasid steroidide manustamist.

Uurijad leidsid, et 90%-l patsientidest, kes tarbisid koirohtu, oli märgata Crohni tõve sümptomite taandumist vaatamata sellele, et nad lõpetasid steroidide manustamist. Peale 8 nädalat koirohtu manustamist 65%-l patsientidest peaaegu täiesti taandusid haiguse sümptomid. Platseebo grupi patsientidel aga muutusi ei ole täheldatud. Sümptomite vähendamine toimus kuni katse lõpuni, katse kestis kokku 20 nädalat ja steroidide lisamine ei osutunud vajalikuks. Selle katse tulemus on märkimisväärne: Crohni tõve puhul koirohu tarbimine võib asendada steroide. Lisaks sellele märgati koirohu positiivset mõju tujule ja elu kvaliteedile, mida ei olnud saavutatud medikamentidega.

ANTIBAKTERIAALNE JA SEENEVASTANE TOIME

Katseklaasi uuringud näitasid, et koirohu õlidel on mikroobivastane mõju mitmete bakterite nagu E.coli ja salmonella puhul. E.coli võib põhjustada tõsiseid seisundeid alustades kuseteede põletikest ja lõpetades hindamisteede põletikuga. Samuti on koirohu õlil seenevastased omadused. Tehti katseid 11 seene liigiga, nende hulgas ka candida albicans, katsed näitasid, et koirohi pidurdab candida kasvu.

RAVIB PEENSOOLE BAKTERIAALSET ÜLEKASVU (SIBO)

Bakterite kolooniad esinevad üle terve seedetrakti, peensooles vähem, jämesooles on bakterite kontsentratsioon kõige suurem. Terve organismi peensooles on suhteliselt madal bakterite tase. Bakteriaalse ülekasvu puhul peensooles tekib probleem toitainete imendumisega, rasvlahustuvate vitamiinide ja raua imendumine võib olla puudulik. Sel juhul tekivad ebameeldivad sümptomid nagu gaasid, puhitus ja valud.

Kui bakterid on tasakaalus, toiduseedimine toimib normaalselt ja keha omastab vajalikke toitaineid.

Tarbides koirohtu tuleb olla ettevaatlik

Koirohtu tuleb võtta vastavalt professionaali soovitusele ja koguses, mis on märgitud pakendile ning mitte rohkem kui 4 nädala jooksul järjest.

Kui tarvitate medikamente, siis konsulteerida oma raviarstiga.

Koirohi ei ole soovitatav inimestele neerude haigustega.

Epilepsia puhul tuleb konsulteerida oma arstiga.

Koirohi ei ole soovitatav raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

(Tõlgitud draxe.com)

Parasiitide hävitamiseks kehas kasuta:

Black walnut (mustapähklikoor)

Wormwood (koirohi)

Oregano oil (oregano õli)

Goldenseal (koldjuur)

Clove (nelgiõli)

Kõrvitaseemned või kõrvitsaseemneõli (1 tass päevas või 2 tl päevas)

Tarbida 2 nädalat, 1 nädal pidada vahet ning tarbida veel 2 nädalat.

Was this post helpful?