? Koirohi (Artemisia absinthium) – parasiidi- ja vähivastane supertaim.

Koirohtu on kasutatud juba väga ammustest aegadest soolestiku parasiitide, eriti ümarusside ja naaskelsabade, välja ajamisel organismist.

Uuringute kohaselt mõjub artemisiniini sisaldav koirohi ka vähivastaselt.

Väidetakse, et koguni 90%-l inimestest elavad organismis mingisugused parasiteeruvad organismid. Näiteks Ameerikas on parasiidid 85-95% täiskasvanuist ja nad ei tea seda. Surnukehade lahkamisel on soolestikust parasiite avastatud 90% juhtudel. Arvatakse, et kui parasiidid hõivavad 40% organismist, hakkabki arenema vähk.

Üheks põhjuseks, miks inimesed ei saa terveks ja jäävad aina uuesti ja uuesti haigeks, ongi kehas vohavad parasiidid. Sooleparasiidid toituvad kehas ladestunud jääkainetest, aga ka vitamiinidest ja mineraalidest, mida inimene isegi vajab kasvamiseks ja toimimiseks.

Üheks esimeseks parasiitide sümptomiks ongi vitamiinide-mineraalide puudus kehas.

 Taimetark Irje Karjus on öelnud: “Koroonaviiruse taim on koirohi.”

Millal koirohtu kasutada?

• Seedimisprobleemid – isutus, maoärritused, sapipõiehaigused, soolespasmid

• Ussipõletikud – naaskelsabad, ümarussid, linaluu ussid, paeluss

• Kõikvõimalike parasiitide puhul

• Kroonilised põletikulised soolehaigused (nt. Crohni tõve puhul)

• Palaviku korral – ajab higistama

• Maksahaigused

• Depressioon

• Lihasvalu

• Mälukaotus

• Mõjub ka afrodisiaakumina ehk suguiha tõstjana

Koirohi – võrdne vastane parasiitidele meie organismis

Koirohi on hävitava mõjuga parasiitidele, eriti kui organismis on ümarussid ja naaskelsabad.

Naaskelsabad on kõige levinum parasiit inimese soolestikus, nende munad levivad inimeselt inimesele.

Samuti on ümarussid väga levinud inimese soolestikus.

Paelussi sümptomid ja nähud võivad olla sarnased suureneva kasvajaga – näiteks maksatsüstid põhjustavad lõpuks kõhuvalu või kõhu suurenemist. Samuti võivad kaasneda peavalu, iiveldus ja oksendamine.

Millised sümptomid viitavad parasiitidele organismis?

Sümptomid esinevad tavaliselt erinevates etappides – nii ajaliselt kui ka tugevuselt. Inimestel võivad sümptomid väljenduda väga erinevalt – mõnel kiirelt ja tugevalt, teisel jällegi aastate jooksul vaikselt, vastavalt sellele kui hästi kellegi organism parasiitidega toime tuleb ja kas on eelnevalt juba mõni parasiidiliik organismis ees.

Võimalikud sümptomid parasiitidest organismis:

• Rahutu uni (öine süljevool, hammaste krigistamine jne.)

• Kummalised isud (õhtused magusaisu sööstud, pidev näljatunne, rämpstoidu kasvav isu jt sümptomid söögiisu muutustest)

• Kõhuvalu peale kõrvitsaseemnete söömist

• Tumedad rõngad silmade ümber

• Ravile allumatu kehvveresus

• Vitamiinide ja mineraalainete puudus

• Seedehäired

• Madal immuunsus

• Allergiad jt autoimmuunahigused

*Lastel väljenduvad parasiidid õhtul kella kümne paiku päraku sügelemisega, kuna ussid (nt naaskelsabad  – 1 cm) tulevad välja munema.

Miks läbida parasiidikuuri vähemalt 1-2 korda aastas?

Kuna parasiidid elavad meie kehas ressurssidest (vitamiinid, mineraalid jt vajalikud toitained ning mikroelemendid), mis on vajalikud meie enda organismi terviklikuks toimimiseks, siis ükskõik millise terviseprobleemi korral on hea läbida paralleelselt ka parasiidikuur.

? Uuringud on näidanud, et kuni 80% haigustest on seotud kas parasiitide elutegevuse või nende jääkainete ladestumisega kehas.

Regulaarselt läbiviidavad antiparasitaarsed kuurid võimaldavad kõrvaldada paljude haiguste peamise põhjuse läbi selle, et likvideeritakse keskkond, mis on parasiitide arenguks sobiv.

Milline näeb välja parasiidikuur?

Et saada maksimaalne tulemus on hea:

? Kuuri läbida koos terve pere või leibkonnaga. Muidu võib mõni pereliige jääda edasikandjaks ja kiiremini asustavad parasiidid taas organismi oma kolooniatega.

? Korrata ravikuuri tsüklitena – Üks kuur kestab 3 kuud. Sellises rütmis, et 3 nädalat kasutada toetavaid preparaate ja 1 nädal teha pausi ja siis alustada uuesti 3-nädalase rutiiniga. Parasiidi vastsete elutsükkel on enamasti 90 päeva ja sellest tulenevalt on ka 90-päevane kestus väga oluline. Kuna parasiitidel on ka peiteaeg, siis võib vajadusel korrata kuuri.

? Parasiite kehast välja ajada ka kompleksraviga, kuhu kuuluvad sellised taimsed preparaadid nagu koirohi (wormwood), musta pähkli koor (black walnut) ja nelk. Kui võtta neid kolme korraga, suudavad nad lõhkuda parasiitide elutsükli. Biothekast leiad paljudest taimedest koosneva komplekstoote Pro Intest (koostises on: papaia lehed, oliiviõli lehed, must pähkel, koirohi, nelk, ingver, kadakas, kvassia puit, emajuur, võilill, iisop, punase heinamaani ristik, tüümian).Sobib kogu perele!

Kas koirohtu võib kasutada ka lastel paraasiitide korral?

Enamjaolt võib ravimtaimede puhul läheneda lastele samal viisil kui täiskasvanutele. Olenevalt taime mõju tugevusest tasuks jälgida pigem koguseid, eriti pikema kuurina ravimtaime tarvitades. Ka taimedel võib esineda kõrvalmõjusid, (kindlasti tasub end nendega kurssi viia!), kuid kindlasti ei ole need nii tugevad kõrvalmõjud nagu ravimitel puhul.

Kindlasti tuleks silmas pidada ka võimalikke allergilisi reaktsioone. Näiteks nagu koirohu puhul on tegemist korvõielise sugukonda kuuluva taimega. Sellisel juhul võib koirohu pikemaajaline kuurina tarvitamine põhjustada allergilist reaktsiooni neil, kes ei talu korvõielisi taimi. (Nagu näiteks on veel võilill, saialill, kummel, puju, harilik paisleht, raudrohi jt.)

Ehk vastus küsimusele, kas koirohtu võib ka lastel kasutada on jah, kuid kindlasti tuleks alustada väiksemate kogustega ja jälgida, et ei tekiks allergilist reaktsiooni. Kindlasti pidada nõu ka ravimtaimedega tegeleva terapeudi või apteekriga, et indivudaalselt lapsele koostada just talle sobiv raviskeem.

*Allergiliste reaktsioonide ja koguste silmas pidamine kehtib ka täiskasvanute kohta.

koirohi

Koirohu kohta läbi viidud teadusuuringute tulemused:

➳ Koirohul on võimas toime vähirakkude vastu:

Artemisiniin on võimeline hävitama ka rinnavähi rakke sama mehhanismi järgi nagu hävitav kehas erinevaid parasiite.

Vähirakud võivad samuti sisaldada palju rauda. 2012. aastal uuringute käigus oli võetud rinnavähirakke ja normaalseid terveid rinna rakke. Neid töödeldi veeslahustuva artemisininiga. Tulemuseks normaalsetes rakkudes oli vähe muutusi, nendest vaid mõned olid surnud, kuid enamus vähirakke 16 tunni mööduses oli surnud. Seda põhjusel, et vähirakul on 5 kuni 15 korda rohkem retseptoreid kui normaalrakul, see imab rohkem rauda ning seetõttu on tundlikkum artemisinini suhtes.

➳ Aitab tervendada Crohni tõbe:

Saksamaal läbiviidud topeltpime katses uuriti koirohu mõju Crohni tõbe põdevatele inimestele, kes tarbisid igapäevaselt steroide.

Uurijad leidsid, et 90%-l patsientidest, kes tarbisid koirohtu, oli märgata Crohni tõve sümptomite taandumist vaatamata sellele, et nad lõpetasid steroidide manustamist. Peale 8 nädalat koirohtu manustamist 65%-l patsientidest peaaegu täiesti taandusid haiguse sümptomid. Platseebo grupi patsientidel aga muutusi ei ole täheldatud. Sümptomite vähendamine toimus kuni katse lõpuni, katse kestis kokku 20 nädalat ja steroidide lisamine ei osutunud vajalikuks. Selle katse tulemus on märkimisväärne: Crohni tõve puhul koirohu tarbimine võib asendada steroide.

Lisaks sellele märgati koirohu positiivset mõju tujule ja elu kvaliteedile, mida ei olnud saavutatud medikamentidega.

➳ Antibakteriaalse ja seenevastase toimega:

Katseklaasi uuringud näitasid, et koirohu õlidel on mikroobivastane mõju mitmete bakterite nagu E.coli ja salmonella puhul.

Tehti katseid 11 seene liigiga, nende hulgas ka candida albicans, katsed näitasid, et koirohi pidurdab candida kasvu.

Tervendab peensoole bakteriaalset ülekasvu (SIBO):

Bakterite kolooniad esinevad üle terve seedetrakti, peensooles vähem, jämesooles on bakterite kontsentratsioon kõige suurem. Terve organismi peensooles on suhteliselt madal bakterite tase. Bakteriaalse ülekasvu puhul peensooles tekib probleem toitainete imendumisega, rasvlahustuvate vitamiinide ja raua imendumine võib olla puudulik. Sel juhul tekivad ebameeldivad sümptomid nagu gaasid, puhitus ja valud.

Kui bakterid on tasakaalus, toimub toiduseedimine normaalselt ja keha omastab vajalikke toitaineid.

⚠ NB! Tarbides koirohtu tuleb olla ettevaatlik:

Kogustes – vastavalt professionaali soovitusele ja koguses, mis on märgitud pakendile ning mitte rohkem kui 4 nädala jooksul järjest. Või vastavalt tervisenõustaja juhistele.

Kui tarvitate medikamente, siis konsulteerida oma raviarstiga.

Neeruhaiguste puhul.

Epilepsia puhul.

Raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

Sinu soolestiku heaolu loob pinnase kogu organismi heaolule!

Kirjutise autor: Keily Kaikkonen, Biotheka

 

Biotheka loodusraviapteegist leiad parasiidikuuri jaoks veel järgmisi soovitusi:

Black walnut (musta pähkli tõmmis)

• Black walnut & Wormwood (musta pähkli ja koirohu tõmmis)

Oregano oil (oregano ehk pune õli tõmmis)

Goldenseal (koldjuure tõmmis)

• Komplekstoode Pro Intest (koostises on: papaia lehed, oliiviõli lehed, must pähkel, koirohi, nelk, ingver, kadakas, kvassia puit, emajuur, võilill, iisop, punase heinamaani ristik, tüümian) – Biotheka soovitab!

⚡  Tarbida 2-3 nädalat, 1 nädal pidada vahet ning tarbida uuesti 2-3 nädalat. Kokku vähemalt 90 päeva.

Was this post helpful?