Perioodidel, kus tihedamalt on kimbutamas gripi sümptomid ja ülemiste hingamisteede nakkused ehk nohu – köha, on oluline, et igas kodus oleks olemas Boulardii.

külmetus

Mille puhul on Boulardii heaks abiks?

Nohu korral. 

Boulardii aitab kehal paremini väljutada ninast sekreeti ehk aitab ninakinnisuse korral,  et aju saaks korralikult hapnikku. 

Kasutaja kogemus:

“Kui mul tekkis nohu, tegi ninakinnisus pea uimaseks ja olemise raskeks. Kohe kui sain manustada Boulardiid – tegin kapsli lahti ja valasin puru otse suhu ning jõin vett peale – läks nina paari tunni pärast lahti. Enne Boulardii võtmist oli väga raske nuusata, pärast selle tarbimist hakkas kohe kergem. Lisaks oli uni vähem häiritud, sest nina ei olnud enam kinni.”

NB! Kindlasti ninna raputamise puhul jälgi toote sisu! Vaata, et Boulardii toode ei sisaldaks maltodekstriini (mahuainet).

Alustuseks oleks hea manustada 2 kapslit korraga või tunni ajase vahega, 1 kapsel korraga.

Esimesel päeval võiks Boulardiid tarbida 24h jooksul vähemalt 4-6 kapslit, manustades iga 4-6h tagant.

Lisaks oleks hea loputada nina soolveelahusega!

Boulardii sobib veel:

Kõikide külmetushaiguste ja gripi sümptomite leevendamiseks ja esmaabiks.

✔ Pakub olulist toetust kõhuviiruste korral nagu teised probiootikumid, mis on abiks soolestiku tasakaalu taastamisel.

✔ Ka kõhulahtisuse ilmnemisel aitab väga hästi. Peale manustamist on juba mõne tunni pärast kõht paremas seisukorras. 

✔ Ühtlasi toetab ka seedimist ja tagab, et keha omastaks toidust õigeid toitaineid.  

Mitmed kliinilised uuringud ja eksperimentaalsed uuringud näitavad kindlalt, et Saccharomyces Boulardii on bioterapeutiline vahend mitmete seedetrakti haiguste ennetamiseks ja tervendamiseks. S. Boulardii vahendab vastuseid, mis sarnanevad normaalse terve soolestiku mikrofloora kaitsva toimega. S. Boulardii mitmesugused toimemehhanismid ja selle omadused võivad seletada selle efektiivsust ja kasulikku mõju ägedate ja krooniliste seedetrakti häirete korral, mida on kinnitanud kliinilised uuringud.

SACCHAROMYCES BOULARDII kaitseb nina, kurgu, mao ja soolestiku limaskesta kahjustuste eest.

Saccharomyces Boulardii – kui oluline probiootikum.

Kuid on üks oluline erinevus: see ei ole teatud tüüpi bakter. See on pärmilaadne mikroorganism, mis toimib kehas nagu probiootikum, sest see on nagu ‘’hea bakter’’, mis meie sees juba elab.

Saccharomyces Boulardii on troopiline pärm, mille prantsuse teadlane Henri Boulard eraldas litši ja mangostanipuu viljadest 1923. aastal.

Veel kasutatakse:

• suu-(soor), ninaurkme-, kurgu-(angiin), kõrvurkme-, söögitoru ja bronhide limaskestasade põletiku puhul;
• maohaavandite, maokatarri ja kõrvetiste korral;
• peen- ja jämesoole (koliit) limaskesta kahjustuste korral;
• ärritunud jämesoole korral;
• Helikobakter ja Crohni tõve puhul;
• ägeda kõhulahtisuse korral (salmonella, rotaviirus, diarröa);
• kõhukinnisuse puhul;
• puukborellioosi korral;
• kortisooni ja antibiootikumide kuuri ajal ja pärast seda;
• vaktsineerimise ja kiiritusraviga seotud vaevused;
• Boulardii sobib ka beebidele gaasivalude leevendamiseks (avada kapsel ja segada lisapiima sisse või väga vaikselt tasahaaval natuke raputada suhu)

Lisa teadmiseks:

Lapsele vanuses kuni 12.eluaastat võiks manustada 1 kapsli päevas – õhtul enne magama minekut, tühja kõhu peale, koos poole klaasi toasooja veega.

Ka lastel esinevate nina-kurgu-kõrva põletike korral võtta kapsel lahti ja raputada pulber otse suu limaskestale ja osa pulbrist hoida keele all.

✔ Boulardii aitab kaasa suu-(soori), kurgu (angiini)-, söögitoru ja bronhide limaskestade tervenemisele.

Täiskasvanule üldjuhul 1-2 kapslit päevas vahetult enne sööki või õhtul enne magamaminekut tühja kõhu paele koos poole klaasi toasooja veega.

Doosi võib suurendada vastavalt sellele kui suure raskusastmega haigusega tegemist on. Näiteks jämesoole põletiku korral võib doosi suurendada 4 kuni 6 kapslini välja, kuna Boulardii pulber mõjutab enne kõiki teisi organismi limaskesti kuniks jõuab jämesooleni välja.

Mao-, soolestiku ja pärasoole limaskesta põletike korral neelata kapsel alla.

Kurgu- (angiin) või suupõletiku puhul võtta Boulardii pulber kapslist välja, raputada keele alla ja manustada iga tunni aja tagant 1 kapsel ja senikaua kui sümptomid aktiivsed on.

Lisaks oleks hea Boulardii kasutamise perioodil vähendada või jätta täielikult välja suhkru ja pärmitoodete tarbimine, mis võib candida levikut suurendada. Boulardii tarvitamine ise ei suurenda Candida albicans levikut, aga ei takista ka selle levikut.

Soolestiku mikrofloora anatoomiline ehitus on biokile. Biokile on esmane kaitseliin infektsioonide vastu, seetõttu ongi rikutud mikroflooraga inimesed tundlikumad nakkushaiguste suhtes. Boulardii kaitseb soolestikku veetustumise, keemilise ja füüsilise rünnaku vastu, aga ka haigusttekitavate organismide kahjulike ja võõraste mikroorganismide, parasiitide vastu.

Miks on terve limaskest oluline?

Immuunpuudulikkusega inimestel on kasulike ja kahjulike bakterite suhe nihkunud kahjulike kasuks ning sellest on tekkinud soolestiku saastunud või hävinenud limaskest.

Limaskesta kahjustumine muudab võimalikuks toidu makromolekulide ja ainevahetuse saaduste pääsu vereringesse, mille tulemusena häirub immuunsüsteemi töö, võivad tekkida autoimmuunsed haigused.

Paranenud limaskest takistab või aeglustab patogeenide pääsu vereringesse.

Boulardii nohu toetuseks

Kaitse limaskestasid kahjustuste eest!

Kirjutise autor: Sandra Liivrand, Biotheka

Allikad:

Ecosh – BOULARDII – nina, kurgu, mao ja soolestiku limaskestade toetuseks
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3296087/
https://academic.oup.com/mmy/article/49/4/395/962256
https://en.wikipedia.org/wiki/Saccharomyces_boulardii

Was this post helpful?

Lisa kommentaar