Antud videos näidatakse seedeensüümide toimet. Saame näha protsessi, mis tavapäraselt toimub meie keha sees, kui oleme toidu alla neelanud. Selleks kasutatakse keedetud ja maha jahutatud kiirkaerahelvestest putru. Antud puder on jahtunult kuiv ja tahke. Lisades ühe kvaliteetse Enzymedica seedeensüümide toote kapsli sisu, hakkab koheselt toimuma protsess, mida võib nimetada eelseedimiseks ning mis toimub seedeensüümide olemasolul ka meie organismis, sõltuvalt toiduainest, kas juba suus või mao ülemises osas. Protsessi käigus muutub puder järjest vedelamaks, sest ensüümide töö tagajärjel muutub nii konsistents kui ka struktuur. Segamise liigutus püüab jäljendada mao silelihaste tööd. Eelseedimise eesmärgiks on muuta sissesöödud toit organismile (võimalikult vähe selleks energiat kulutades) sobivaks vedelaks massiks, mida on lihtsam edasi töödelda ning seeläbi ka kiiremini toitained omastada.

Toidu lagundamiseks ehk seedimiseks peab organism igapäevaselt kulutama väga palju energiat, sõltuvalt sellest, mida parasjagu sööme. Näiteks värskete maasikate (kus on olemas just maasika enda seedimiseks vajalikud ensüümid ning tegemist on seedeprotsessi mõttes lihtsate süsivesikutega) seedimiseks ei kulu organismil energiat ülearu palju võrreldes näiteks praeliha, kartulisalati või juustukoogi seedimiseks (kus kõik ensüümid on hävinenud kuumtöötlemise käigus ning seedimise mõttes on tegemist palju energiat nõudvate toidugruppidega nii eraldi, kui veel seda enam koos neid süües).

Me ju sööme selleks, et saada energiat. Kui me aga samas kulutame sellesama saadud energia järgmise toidukorra seedimiseks, pole ime, et tunneme end väsinult ja kurnatuna. Seega on mõistlik oma seedesüsteemi aidata, tarvitades toiduks rohkem värsket puu- ja juurvilja ning suuremate ja raskestiseeditavate toidukordade juurde lisaks võttes kvaliteetseid seedeensüümidega toidulisandeid.

Lihtne – kuluta vähem energiat toidu seedimisele ning sul on rohkem energiat elamiseks!

Kas sellest postitusest oli abi?

Sulge menüü