Uudised

Kõik Ecosh tooted kuni 15.novembrini 2017.a, soodushinnaga -10%!

02.11.2017
Kõik Ecosh tooted kuni 15.novembrini 2017.a, soodushinnaga -10%!

Ecosh Life on eestimaine loodustoodete tootja. Eestimaised marjapulbrid ja kaugete maade väekad toidulisandid on alati värsked ja tervendavad.

Kasutades kupongi koodi ECOSH, kõik Ecosh tooted kuni 15.novembrini 2017,a, soodushinnaga -10%!

Ecosh lLife kaubamärgi all olevad toidulisandid leiate SIIT!

 

 

Taimetoidumessil Enzymedica Digest Basic seedeensüümil soodushind -20%

02.11.2017
Taimetoidumessil Enzymedica Digest Basic seedeensüümil soodushind -20%

Kauaoodatud kvaliteetsed Enzymedica® seedeensüümid on jõudnud lõpuks Eestisse!

Meil on heameel tutvustada uut toodet Digest BasicTM, mis sisaldab laia valikut taimseid ensüüme
seedimise kergendamiseks ja ensüümipuuduse leevendamiseks.
Organismil on toidu seedimiseks vaja erinevaid ensüüme, et toimuks toitainete lõhustamine ja
omastamine. Mida paremini toit seedub, seda rohkem toitaineid, vitamiine ja mineraalaineid on kehas kättesaadavad ning kõrgem energiatase. Tänapäeval tarbime sageli toitu, mis ei sisalda piisavalt aktiivseid ensüüme, näiteks kuumutatud või töödeldud toidud. Lisaks ebatervislikule
toitumisele võib ensüümide puudust tekitada stress, vähene liikumine, ülesöömine, ravimid,
suitsetamine ja alkoholi tarvitamine.

Seedeensüüme soovitatakse kasutada järgmiste juhtudel:
• Une ja väsimuse tekkimine peale sööki;
• Aeglane seedimine (ülekaal);
• Seedehäired – gaasid, puhitus ja raskustunne pärast söömist;
• Töödeldud ja kuumutatud toidu tarbimine (ensüümid hävivad juba 48°C juures);
• Toidutalumatus - nt gluteeni, laktoosi ja kaseiini talumatus;
• Ühekülgne dieet ja vähene värske taimse toidu osakaal;
• Soolestiku probleemid, mille tõttu toitainete lõhustumine ja omastamine on takistatud.

Digest BasicTM puhul kasutatakse Enzymedica® ainulaadset Thera-blendTM protsessi, mis ühendab mitmete ensüümide tüved ja tagab nende toimivuse erineval pH tasemel. Thera-blendTM ensüümid on osutunud kolm korda tõhusamaks ja toimivad kuus korda kiiremini kui teised juhtivad
seedeensüümidega toidulisandid.

Digest BasicTM kapslid on väga väikesed, lihtsalt neelatavad ja ei sisalda tarbetuid lisaaineid.
Toeta oma seedimist loomulikul moel!

Enzymedica® Digest Basic seedeensüümid müügil BIOTHEKA veebipoes SIIN!

Loeng teemal: "Hea seedimine - tervise alus!"

18.09.2017
Loeng teemal: "Hea seedimine - tervise alus!"

Kui oled hädas kõhuvalu, puhituse või gaasidega, kui kannatad kõhukinnisuse või –lahtisuse all, kui tunned end pidevalt väsinuna, kui kimbutavad pidevad peavalaud, nahaprobleemid teevad muret, oled hädas toiduainete talumatusega, siis see loeng on Sulle.

Kõik haigused saavad alguse soolestikus, ütles Hippocrates. Üks olulisemaid organeid immuunsuse tagamisel on meie soolestik. Kindlasti tuleb paljudele suure üllatusena, et meie soolestikus asub kuni 70 % inimese immuunrakkudest. Seega on meie soolestikus rohkem immuunrakke kui kogu kehas kokku. Seepärast ongi immuunsuse tagamisel väga oluline, et soolestik töötaks hästi ning me toetaks soolestiku tööd ja mikrofloorat. Soolestik mõjutab otseselt meie närvisüsteemi.

Loengus räägime

- kuidas seedesüsteem toimib;
- soole-elanikest ja ensüümidest;
- mis takistab head seedimist;
- missugused haigused võivad olla seotud halva seedimisega;
- mida teha, et parandada soolestiku tööd.

Lektoriks toitumis- ja tervisenõustaja Ene Spriit

Loeng toimub 27. septembril, kell 18.00-19.30, Tallinnas, Bliss maja konverentsi keskuses, Mustamäe 17, saalis "Loodus " 2 korrusel, https://bli.ee/

Osalustasu 10 €
Info ja registreerimine aili.tamming@biotheka.ee
tel. 55670442

NB! Kohapeal võimalus soetada kvaliteetseid toidulisandeid!

Hea uudis kõigile Nature´s Answer toodete tarbijatele!

12.09.2017
Hea uudis kõigile Nature´s Answer toodete tarbijatele!

Vahepeal otsa saanud Nature´s Answer Vitamin D-3 Drops 4000 IU on taas müügil Loodusraviapteegi BIOTHEKA veebipoes.

Kutsume teid ülesse külastama BIOTHEKA veebipoodi ja valima endale sobiva immuunsust toetava loodusliku tervisetoote.

Tootevalikus on suur valik kvaliteetseid ja toimivaid Nature´s Answer tooteid.

Armastusega Teie peale mõeldes ja viirustele, külmetushaigustele üheskoos tervetena ja tugevatena vastu minnes!

Peetri lugu: Kuidas ma enda ülekaalu põhjuse teada sain ning selle likvideerisin.

11.08.2017
Peetri lugu: Kuidas ma enda ülekaalu põhjuse teada sain ning selle likvideerisin.

Peeter on rõõmus ja terve väljanägemisega 33-aastane mees. Ta on pool enda elust olnud kimpus ülekaaluga. Dieedid ja trenn ei ole ta probleemi lahendanud, ning seetõttu on ta pidanud üha edasi otsima enda probleemide põhjust ning lahendusi. Nüüd, olles leidnud need, soovib ta enda kogemust ka Telegrami lugejatega jagada.

Peeter (tegu on varjunimega, päris nimi toimetusele teada – toim.), palun räägi täpsemalt enda kaaluprobleemist. Millal see alguse sai? Kas oled juba lapsena olnud ülekaaluline?

Minu kaaluprobleemid said alguse kooli ajal. Lasteaias olin kõhn, aga kui mu pere maale kolis ning põllumajandusega tegelema hakkas, tekkis mul vaikselt ülekaal. Menüü muutus maal elades – hakkasime tarbima rammusat raskesti seeditavat toitu – kartulit, liha, jahukastmeid jne. Lisaks menüümuutusele hakkasin ma kooliajal suitsetama ja mõnuaineid ning alkoholi tarbima. Ma olin küll aktiivne – tegelesin spordiga ning ei istunud toas, kuid sellest hoolimata tõusis mu kaal stabiilselt, aastaks 2014. kaalusin 143 kilo. Normaalkaal on mul 95 kg… Lisaks kaaluprobleemile oli mul energiapuudus ning väsimustunne pärast söömist.

Saal aastal võtsingi end uuesti käsile – jätsin maha suitsetamise Allen Carr meetodiga ning hakkasin taas spordiga tõsiselt tegelema, et kaalust alla võtta ning enda keha paremasse vormi ajada. Lisaks hakkasin ma kaalu jälgima, lugedes kaloreid ning kaaludes enda toiduportsjoneid. Sellest hoolimata ei õnnestunud mul alla 127 kilogrammi enda kaalu saada. Kaalujälgimisega käisid kaasas loomulikult ka erinevad isud ja patustamised, seega kaal kõikus tublisti. Katsetasin ka Simeonsi dieeti, mis toimis hästi – sellega sain kaalu korraks isegi 100 peale, kuid peale neljandat ringi tuli see vaikselt tagasi. 2017. aastal jätsin ka alkoholi joomise maha Allen Carr meetodiga.

 

Praegu sa näed välja hea – ülekaalust oled saanud lahti. Kuidas see sul õnnestus?

Hetkel kaalun ma 110 kg, aga mu normaalkaal on 95. Seega natuke maad on veel minna, kuid tunnen, et olen saanud enda probleemide põhjusele pihta. Ma pole ennast lapsest saati nii hästi tundnud kui praegu. Dieeti ma ei pea, aga kaal langeb stabiilselt ja iseenesest. Ma pole enam pärast söömist väsinud ning mu energiatase on kõrge. Normaalkaalu saavutamine on vaid aja küsimus.

Kevadel tegin laboratooriumis vereanalüüsid, mis näitasid, et mu maohape on madal ning ka pankreas ei tooda seedeensüüme. Hakkasin lugema raamatuid seedeensüümide kohta ning sain aru, et see ongi võti. Me oleme see, mida me sööme ning mida me suudame omastada. Madala maohappesuse ja seedeensüümide puuduse tõttu ma ei seedinud toitu lõpuni ära ning ei saanud sealt toitaineid kätte. Mu keha oli pidevas toitainete puuduses ning sundis mind sööma rohkem kui vaja. Kuna ma toitu lõpuni ära ei seedinud, ei muutunud see mu keha jaoks energiaks, vaid koormaks, mis kulutas mu elujõudu ja energiat. Soovitan raamatuid „Eat for Life“, Enzyme Nutrition“, „Enzymes- Go with your Gut“, Everything you Need to Know about Enzymes“ ja „Ensüümifaktor“. Kui me toitu ei omasta, tekivad probleemid, mis lumepallina järjest suuremaks kasvavad.

2017. aasta aprillist olen ma igapäevaselt tarbinud seedeensüüme ja olen ausalt öeldes vaimustunud. Söön kaks korda vähem, trennis ei tunne väsimust, magan paremini, pea on selge ja saan nautida erinevaid toite, mis varem tekitasid probleeme. Näiteks ei saanud ma varem süüa sealina, kartuleid ja teraviljatooteid, sest tekkisid tohutud gaasid, mis hoidsid mind öö läbi magamata. Pärast söömist tekkis meeletu väsimus, mis sundis mõnikord isegi lõunaund magama. Täna söön ma mida iganes koos seedeensüümidega, ning probleeme ei teki.

 

Mida seedeensüümid sinu kehas teevad? Kuidas täpselt need sind aitavad? Tee väike kokkuvõte sellest, mida raamatutest lugesid, palun.

Raamatutest sain palju huvitavat infot nii seedeensüümide, metaboolsete ensüümide, kui ka elusa toidu olulisuse kohta. Elus toit tähendab toitu, mis ei ole küpsetatud, aurutatud, mikrolaineahjus soojendatud, keedetud või mingil muul moel töödeldud. Probleem on selles, et toidu kuumutamine hävitab selles toidus olevad ensüümid. Tuleb välja, et igal inimesel on sündides niiöelda kaasa antud terveks eluajaks ettenähtud ensüümidepagas, mida organism suudab toota. Kui kuritarvitame neid töödeldud ehk surnud toidu seedimiseks, saavad nad lihtsalt enne elu lõppu meil otsa. Samas võtame sellega ka organismilt ära võimaluse toota seedeensüümide asemel metaboolseid ensüüme, mis osalevad meie kehas absoluutselt kõikides keemilistes reaktsioonides, rakkude funktsioneerimises ja ka immuunsüsteemi töös. Seega, mida vähem peab keha tootma juurde seedeensüüme, seda rohkem suudab see toota metaboolseid ensüüme. See seletab ka seda, miks ma peale söömist nii väsinud olin – kogu keha energiavarud olid suunatud nii seedeensüümide tootmisele kui ka samal ajal seedimisele. Suures plaanis jagunevad ensüümid: seedeensüümideks, mis aitavad söödud toitu seedida; toiduensüümideks, mis leiduvad kõikides töötlemata toiduainetes ja aitavad justnimelt seda sama toiduainet seedida; ning metaboolseteks ensüümideks, mida toodetakse rakkudes, et täita nendele määratud ülesandeid.

Ühes raamatus oli välja toodud huvitav uuring kassidega, milles osales kokku 900 kassi ja mis kestis pea 10 aastat. Kassid jaotati kolme gruppi vastavalt toidumenüüle: 1. gruppi toideti 100%, puhta elusa toiduga; 2. gruppi pooleks elusa ja töödeldud toiduga ning 3. gruppi ainult töödeldud toiduga. Esimese grupi kassidel ei tekkinud ühtegi terviseprobleemi ja nad elasid ilusasti oma normaalse eluea lõpuni. Teise grupi kassidel tekkisid näiteks autoimmuunhaigused, allergiad, astma, südamehaigused, neeruprobleemid jne. Kolmanda grupi kassidel olid kõik samad probleemid kuid avaldusid veel hullemalt. Katse lõppes neljanda põlvkonnaga, kuna kolmanda grupi kasside neljas põlvkond oli juba sündides viljatu.

Minu järeldus sellest katsest ja enda kogemustest on see, et mida rohkem me rohelist ja küpsetamata toitu sööme (või tarvitame seedeensüüme n-ö purgist), seda rohkem saab meie keha toota metaboolseid ensüüme, mistõttu kasvab organismi enesetervendamise ja taastumise võime. Ilmselt seetõttu on ka paljud teada-tuntud tervenemislood tihtilugu seotud toortoitlusega.

Et oskaksite valida häid ja kvaliteetseid seedeensüümide toidulisandeid, siis annan siinkohal mõned vihjed, kui tohib: kindlasti peaks toode sisaldama nelja põhilist seedeensüümi, milleks on lipaas (seedib rasva ja õli), amülaas (seedib suhkruid ehk süsivesikuid), proteaas (seedib liha ehk valke) ja tsellulaas (seedib rohelist ehk kiudaineid), kusjuures keha ise seda ei tooda. Seetõttu soovitataksegi kiudaineterikast toitu korralikult suus läbi närida. Teiseks peaks vaatama, et seedeensüümidel oleksid pakendil märgitud aktiivsusühikud mitte milligrammid. Kvaliteetsed tooted on sageli ka 100% taimset päritolu ning GMO ja lisaainete vabad. Eestis on juba müügil väga kvaliteetseid seedeensüüme.

Kokkuvõtteks tahan öelda, et kui ma poleks ise hakanud aktiivselt oma probleemide põhjuseid ja nendele lahendusi otsima, siis oleksin tõenäoliselt täna umbes 150 kilone hingeldav, väsinud ja elurõõmutu mees, kes otsiks ilmselt abi juba ka arstide juurest.

 

Küsitles Sander Soomaa

 

Artikkel ilmus www.telegramm.ee lehel.

5 PÕHJUST, MIKS TARBIDA GLÜKOMANNAANI?

05.08.2017
5 PÕHJUST, MIKS TARBIDA GLÜKOMANNAANI?

Cytoplan Slim plan – Glükomannaan

Cytoplan Slim Plan toote võtmekoostisaineks on glükomannaan. Glükomannan on vees lahustuv kiudaine, mida saadakse konjaki juurest. See juur on pärit Aasiast ning seal inimesed kasutasid seda nii toiduks kui ka ravimina tuhandeid aastaid. Hiina meditsiin soovitab konjaki juurt astma, rinnavalu, köha ja naha probleemide puhul. Uuringud on aga leidnud, et glükomannaani tarbimine alandab vere kolesterooli taset, parandab süsivesikute ainevahetust ja toetab soolestiku tööd läbi peristaltika paranemise.

5 põhjust, miks tarbida glükomannaani?

1. Kaalu kontrolli all hoidmine

Konjaki juur on kõrge kiudaine sisaldusega, kuid samas madala kaloraaziga, mis aitab hoida ilusat taljet. Konjaki pulbri tarbimine annab täiskõhutunde ning ülesöömise risk on väiksem. Loomulikult tuleb järgida tervislikku menüüd ning liikuda.

2005.aastal läbiviidud katse, kus 176 tervele ülekaalulisele inimesele piiratud kaloraaziga dieedil anti kas kiudaine lisandit või platseebot. Kiudaineteks olid glükomannaan, glükomannaan koos guargumiga ning glükomannaan koos guargumi ja pruunvetikaga. Kõik katses osalenud tarbisid päevas 1200 kcal toitu, menüü oli tervislik ja balansseeritud. Lisaks toidule võeti ühes katsegrupis kaks platseebo toidulisandit ja teises grupis glükomannaani sisaldavat kiudaine lisandit.

5 nädala pärast võrreldi kuidas on muutunud osalejate kehakaal. Need, kes tarbisid lisaks tervislikule dieedile glükomannaani lisandit, sõltumata sellest, kas see oli puhas või segatud teisest taimsest allikast saadud kiudainetega, olid võtnud rohkem kaalust alla. Samas kui teises grupis, kus kiudaine lisandi asemel oli platseebo, sellist märgatavat efekti ei olnud.

2. Naturaalane prebiootikum

Probiootilised toidud on olulised soolestiku tervise jaoks. Kuid alahinnata ei saa ka prebiootilisi toite, mis on headele bakteritele toiduallikaks. Prebiootikumid nagu glükomannaan, küüslauk, jicama (söödav ubajuur) ja artishokk ei ole omastatavad, nad läbivad peensoolt algsel kujul, sest organism ei suuda seda kiudainet lõhustada. Jämesooles aga see kiudaine fermenteeritakse heade bakterite poolt ning annab neile toitu.

Konjaki juure pulber toidab häid baktereid. 2008.a. avaldatud uurimuses demonstreeriti, et glükomannaani tarbimine tõstab probiootikute kontsentratsiooni soolestikus samamoodi nagu spetsiifilised probiootikumid bifidobacteria ja lactobacilli.

Miks on see oluline? Suuremate prebiootikumide koguste tarbimine toob kaasa:

-          Madalama riski haigestuda veresoonkonnahaigustesse;

-          Tervislikuma kolesterooli taseme;

-          Parema soolestiku tervise;

-          Parema seedimise;

-          Madalama stressitaseme;

-          Parema hormonaalse tasakaalu;

-          Immuunsüsteemi parema toimimise;

-          Vähendab riski võtta kaalus juurde;

-          Vähendab põletikulisi protsesse.

 3. Kõhukinnisuse leevendamine

Kõhukinnisus on sagedane probleem ning on tavaliselt tingitud madalast kiudainete sisaldusest toidus, vähesest vee tarbimisest ning vähesest liikumisest.

Mitmed uuringud näitasid, et glükomannaan on tõhus kõhukinnisuse puhul just seetõttu, et ta on prebiootilise toimega ning parandab peristaltikat. Glükomannaan on looduslik kõhulahtisti. Uuringud näitasid, et kõhukinnisuse puhul on efektiivne kogus 3-4g glükomannaani.

4. Alandab kolesterooli taset

14 uuringu analüüs, mis oli avaldatud American Journal of Clinical Nutrition näitas, et glükomannaan oluliselt alandab vere üldkolesterooli, LDL kolesterooli, triglütseriidide taset ning samuti kehakaalu. Samas kui HDL kolesterooli ning vererõhku ta ei mõjutanud.

Uuringutest selgus, et glükomannan:

-          alandas üldkolesterooli taset 19.3mg/dL

-          alandas LDL kolesterooli 16mg/dL

-          alandastriglütseriide taset 11.1mg/dL

-          alandasveresuhkrutaset 7.4mg/dL.

 5. Aitab diabeedi puhul

On üle 20 uurimuse, mis näitavad, et glükomannaan aitab hoida veresuhkru taset normaalsena. Seda  tänu suurele kiudaine sisaldusele, mis aeglustab mao tühjendust ning toob kaasa madalamat veresuhkru taset peale sööki. Ta aitab vähendada kolesterooli, veresuhkru taset ning vererõhku, mis on oluline inimestele, kes põevad diabeeti.

Number 1 põhjus, miks tarbida glükomannaani on kaalu langetamine. Samas ei tohi unustada, et ei ole olemas sellist tabletti, mis võluväel aitaks liigsetest kilodest vabaneda. Oluline roll on tervislikul dieedil ning piisaval liikumisel.

Juhul kui kaalu alandamine ei ole eesmärgiks, siis glükomannaan on heaks abivahendiks kõhukinnisuse puhul. Ta on prebiootilise toimega ning aitab puhastada soolestikku ja parandada selle tööd. Ta aitab alandada kolesterooli taset ja reguleerib veresuhkru taset.

Kuidas glükomannaani võtta?

Alusta lisandi võtmist väiksestest kogustest. Normiks loetakse 2-4g glükomannaani päevas. Tarbi lisandit suure koguse veega. Joo päeva jooksul 1,5 kuni 2l vett 30-45 min enne sööki. Glükomannaani omaduseks on paisumine ning selleks, et vältida ummistuste tekkimist soolestikus, tuleb täpselt järgida juhendit. Glükomannaani ei tohi kunagi tarbida ilma veeta.*

Lisaks on toidulisandi koostises kroomi, mis aitab reguleerida veresuhkru taset ning biotiini, mis reguleerib energia taset.

Cytoplan Slim Plan toote leiate Loodusraviapteek BIOTHEKA veebipoest - SIIT!

 

Artikli koostamisel kasutatud materjal: *www.draxe.com

Kauaoodatud kvaliteetsed Enzymedica® seedeensüümid on jõudnud lõpuks Eestisse!

30.06.2017
Kauaoodatud kvaliteetsed Enzymedica® seedeensüümid on jõudnud lõpuks Eestisse!

Meil on heameel tutvustada uut toodet Digest Basic™, mis sisaldab laia valikut taimseid ensüüme seedimise kergendamiseks ja ensüümipuuduse leevendamiseks.

Organismil on toidu seedimiseks vaja erinevaid ensüüme, et toimuks toitainete lõhustamine ja omastamine. Mida paremini toit seedub, seda rohkem toitaineid, vitamiine ja mineraalaineid on kehas kättesaadavad ning kõrgem energiatase. Tänapäeval tarbime sageli toitu, mis ei sisalda piisavalt aktiivseid ensüüme, näiteks kuumutatud või töödeldud toidud. Lisaks ebatervislikule toitumisele võib ensüümide puudust tekitada stress, vähene liikumine, ülesöömine, ravimid, suitsetamine ja alkoholi tarvitamine.

Seedeensüüme soovitatakse kasutada järgmiste juhtudel: 
- Une ja väsimuse tekkimine peale sööki;
- Aeglane seedimine (ülekaal);
- Seedehäired – gaasid, puhitus ja raskustunne pärast söömist;
- Töödeldud ja kuumutatud toidu tarbimine (ensüümid hävivad juba 48°C juures);
- Toidutalumatus - nt gluteeni, laktoosi ja kaseiini talumatus;
- Ühekülgne dieet ja vähene värske taimse toidu osakaal;
- Soolestiku probleemid, mille tõttu toitainete lõhustumine ja omastamine on takistatud.

Digest Basic™ puhul kasutatakse Enzymedica® ainulaadset Thera-blendTM protsessi, mis ühendab mitmete ensüümide tüved ja tagab nende toimivuse erineval pH tasemel. Thera-blendTM ensüümid on osutunud kolm korda tõhusamaks ja toimivad kuus korda kiiremini kui teised juhtivad seedeensüümidega toidulisandid.

Digest Basic™ kapslid on väga väikesed, lihtsalt neelatavad ja ei sisalda tarbetuid lisaaineid. Toeta oma seedimist loomulikul moel!

Enzymedica® seedeensüümid on müügil Loodusraviapteegi BIOTHEKA veebipoes.

ENZYMEDICA DIGEST BASIC SEEDEENSÜÜMID 30 KAPSLIT

ENZYMEDICA DIGEST BASIC SEEDEENSÜÜMID 90 KAPSLIT

Mida tähendab ühik IU e. RÜ?

15.06.2017
Mida tähendab ühik IU e. RÜ?

Rahvusvaheline ühik (International Unit) on rahvusvaheliselt määratud bioloogiliselt toimiva aine kogus mingis aines (nt. toidulisandis). D-vitamiini IU on selle aine jaoks unikaalne – s.t,  et D-vitamiini 100 IU-d ei võrdu E-vitamiini 100 IU-ga.

D-vitamiini 1000 IU-d vastab 25 mikrogrammile.

E-vitamiini 150 IU-d vastab 100 mg ehk eesti keeles 150 RÜ-le.

Kas teadsid, et E- ja C-vitamiin aeglustavad ateroskleroosi arengut?

06.06.2017
Kas teadsid, et E- ja C-vitamiin aeglustavad ateroskleroosi arengut?

500 mg C-vitamiini ja 400 RÜ E-vitamiini aeglustavad ateroskleroosi arengut!

Teadlased avastasid, et 100-200 rahvusvahelist ühikut (RÜ) vähendab märkimisväärselt nii meeste kui naiste hulgas südameatakist tuleneva äkilise surma riski.

Mehed, kes võtsid E-vitamiini toidulisandeid vähemalt 2 aastat, kogesid 37% vähem südameatakke, kui mehed, kes võtsid platseebot. Naised, kes võtsid E-vitamiini, kogesid südameatakkide 41% vähenemist.

Üks uuring, mille käigus vaadeldi 16 rahvust, näitas, et vere suur kolesteroolisisaldus ja E-vitamiini puudus olid kõige sagedasemad südameataki ennustajad keskealistel meestel.

Siiski on viimasel ajal vaieldud, kas E-vitamiin on kasulik või mitte. E-vitamiin võib 4 nädala jooksul vähendada kolesterooli kuni 15% ja LDL-kolesterooli 8%. Äärmiselt suure vere kolesteroolisisaldusega patsientidel (suurem kui 300 mg/dl), vähenes nelja nädalaga kolesteroolisisaldus 31%.

Võta E-vitamiini 400 RÜ päevas, neljal päeval nädalas (va K,L ja P).

Teadlased Bostonis asuvast Brighami ja naistehaiglast (Brigham and Women´s Hospital) leidsid, et 500 mg C-vitamiini ja 400 RÜ E-vitamiini aeglustasid ateroskleroosi arengut patsientidel, kes olid hiljuti läbi teinud šunteerimise operatsiooni.

BIOTHEKA Loodusraviapteegi veebipoest leiate mitmeid E-ja C-vitamiini toidulisandeid:

1. Cytoplan Foundation Formula 1- multivitamiinid ja mineraalid täiskasanutele, 120 tabletti.

2. Cytoplan Antioxydant: C & E, CoQ10, 30 tabletti.

3. Cytoplan Organic Women´s Multi, 60 kapslit.

4. Cytoplan Vitamin C 1000mg + Bioflavanoids, 60 kapslit.

5. Cytoplan Cherry C-looduslik C-vitamiin acerola kirsi marjadest 200mg, 60 kapslit.

6. Cytoplan Organic Vitamin C 200 mg, 30 kapslit.

 

Tule ja tutvu kvaliteetsete ja toimivate tervist toetavate toidulisanditega Loodusraviapteegis BIOTHEKA!

Tootevalikus on pea 100 erinevat toidulisandit. Sa leiad kindlasti nende hulgast endale sobiva toidulisandi, mis on meie tavatoidule kõige lähedasemal kujul välja töötatud ja mis ei sisalda sünteetilisi lisa-, säilitus- ja värvaineid ega teisi keemilisi ühendeid. Cytoplani tooted sobivad veganitele ja laktoosi-, fruktoosi- ja gluteenitalutamise all kannatavatele inimestele.

 

Lisaks lugemist:

Artikkel: "Eesti on südame- ja veresoonkonnahaigustesse suremuselt juhtpositsioonil nii Euroopas kui kogu maailmas."

 

Kas teadsid, milline mõju on küüslaugul meie tervisele?

06.06.2017
Kas teadsid, milline mõju on küüslaugul meie tervisele?

Küüslauk takistab veres leiduvatel rasvadel ja kolesteroolil oksüdeerumast vabade radikaalide tõttu ja seega aitab vältida ateroskleroosi või trombide teket.

Küüslauk võib vähendada vere kolesteroolisisaldust ja ära hoida vereliistakute hüübimist. Küüslauk on hüübimisvastane.

Söö üks küüs päevas, 4 korda nädalas (va K,L ja P). Samuti võib tarvitada küüslaugupulbrit või Cytoplan Caprylic Acid Plus lõhnavabu küüslaugupulbrikapsleid.

Kui oled operatsioonile minemas, pead nädal aega enne operatsiooni küüslaugu söömisest hoiduma, kuna see võib suurendada operatsiooni ajal veritsust.

Cytoplan Caprylic Acid Plus toidulisandil on veel palju teisigi häid tervendavaid toimeid:

Cytoplan Caprylic Acid Plus toidulisand soodustab mikroobidest ja seenhaigustest vabanemist. Toimele aitavad kaasa küüslaugu pulber, oregano, greibi seemne ekstrakt ja rohelise tee ekstrakt. 

Tule ja osta antud toode Loodusraviapteegist BIOTHEKA!

Otselink Cytoplan Caprylic Acid Plus tootele .

Kas Sa soovid oma keha äratada kevadväsimusest?

03.05.2017
Kas Sa soovid oma keha äratada kevadväsimusest?

Kas tunned, et Sinu tervis on Sinu enda kätes?

Kas Sa soovid oma keha äratada kevadväsimusest?

Toeta ja jõusta oma keha 16 erineva ravimtaime väega!

Loodusraviapteek BIOTHEKA soovitab kevadel teha läbi organismi toetav ja toksiine, parasiite väljutav puhastuskuur Inglismaa tootega Cytoplan Cytocleans Formula!

Antud toode sisaldab 16 erinevat ravimtaime ekstrakti, lisaks veel psylliumi pulbrit, betoniitsavi pulbrit ja inimspetsiifilisi Lactobacillus acidophilus bakteritüvesid.

Tegu on hoolikalt valitud taimse seguga, mis sisaldab seedimist soodustavaid, kehakaalu alandavaid, ainevahetust kiirendavaid ja vastastikku sünergiliselt toimivaid puhtaid taimseid pulbreid.

Psyllium Husk (India teelehe seemnekestade) ja betoniitsavi pulber aitavad vabaneda soolestiku seinale aastatega kogunenud jääkainetest. Sidudes endaga kahjulikke patogeenseid aineid ja mittetäieliku ainevahetuse toksilisi jääke.

Lisaks 16 erinevat taimset ekstrakti. Millist mõju nemad meie organismile avaldavad?

1.       Lutsern e. Alfaalfa on rikkalik looduslike vitamiinide, mineraalide ja valkude poolest. Sajandeid on lutserni kasutatud alternatiivmeditsiinis vananemisvastaste ja elujõudu andvate toimeainete pärast. Lutsern sisaldab suurt kogust valke, mis on energiaallikaks ning tagab keha elujõulisuse ja immuunsuse.

2.       Kukerpuu koore pulber sisaldab alkoloide ja bermeriini, mis mõjub verejooksu peatavana, vererõhku alandavana ja hävitab patogeenseid baktereid. Tarvitatakse ka maksa ja neerude häirete korral. Kukerpuu koore pulber sisaldab rikkalikult C- ja E-vitamiini, karotinoide, orgaanilisi happeid (õunhape, sidrunhape) ja mineraalsoolasid.

3.       Astelpaju pulber sisaldab 206 liiki toimaineid, mis on kasulikud inimese organismile. Peamised neist on aminohapped, E- ja A-vitamiin, rasvhapped, flavonoidid. On vähi- ja põletikuvastase toimega, kaitseb ja kiirendab mao limaskesta taastumist, suurendab soolestikus bifidobakterite paljunemist, vähendab veresoonte seintes kolesterooli taset, edendab haavade paranemist.

4.       Takjajuure pulber kiirendab rasvade ainevahetust ja vabastab organismi liigsest veest. Ta on efektiivne verepuhastaja, viies vere- ja lümfisüsteemist välja mitmesuguseid toksiine. Tõstab vere hemoglobiinisisaldust. Takjajuur stimuleerib seedimist, leevendab näljatunnet ja aitab kaasa liigsetest kilodest vabanemisele. Tervendab naha ja juuste seisukorda.

5.       Kaskaara koore puler aitab pehmendada soole sisu ja on põletikuvastase toimega.

6.       Cayenne pulber on tuntud tänu valuvaigistavale, verejooksu peatavale ja südame-veresoonkonda stimuleerivale toimele. Ta alandab kaalu. Sobib hästi ka mao-ja soolehaavanditega inimestele, kuna aitab liigset happelisust neutraliseerides parandada tõhusalt peptilisi haavandeid ja hävitada baktereid.

7.       Tsitruseliste pektiini pulber sobib hästi haigustest taastumisperioodil. Sisaldab rikkalikult bioflavonoide ja C-vitamiini. Tugevdab immuunsüsteemi, aitab ennetada külmetushaigusi, korrastab seedetrakti tööd, on antibakteriaalse, viirusevastase ja antiseptilise toimega (põletikud, seenhaigused).

8.       Nelgi pulber on tõhus abivahend parasiitide puhul, tuues soolefloorast välja solkmeid jt ussnugilisi. Ta tugevdab närvisüsteemi, tugevdab neerude tööd ja tekitab kehas soojustunde ja kaitse. Nelk on väga kõrge antioksüdantide sisaldusega. Ta toetab seedimist, stimuleerib närve ja aitab kaasa maksa funktsioneerimisele.

9.       Apteegitilli seemnete pulber on tuntud hingamisteede katarri, köha ja seedehäirete leevendajana. Apteegitill mõjutab nägemist, võtab ära näljatunde, aitab kiirendada rasvase toidu seedimist. Vähendab soolekrampisid.

10.   Küüslaugu (juureosa) pulber on tugeva antibiootilise toimega. Parandab haavasid, pärsib haigusttekitavate bakterite levikut, Küüslaugu pulber sisaldab bioloogiliselt aktiivseid aineid e. alkaloide, mis on oma toime poolest analoogsed insuliinile - langetavad veresuhkru taset. Reguleerib vererõhku, vähendab arterioskleroosi tekkeriski, ennetab trombooside tekkimist, tugevdab organismi vastupanuvõimet, hävitab haigusttekitavaid bakterid ja parasiidid, langetab kolesterooli taset. Veresooned muutuvad elastsemaks.

11.   Ingveri juure pulbril on bakteri- ja seenevastane toime, mis on samaväärse toimega nagu antibiootikum. Leevendab juba tekkinud soolehaavandite vaevusi. Rahustab ärritunud seedimist ning leevendab kõhuvalu. Ta aitab seedimisele kaasa ilma mingite negatiivsete kõrvalnähtudeta ning tal on krampide vastane toime soolestikus. Ingveri krampidevastane toime aitab leevendada ka menstruaalvalusid. Pidurdab dilämmastikoksiidi ja põletikku soodustavate ainete aktiivsust kehasning toetab keha kõigi põletikuliste protesside puhul.

12.   Oregon viinamarja juure pulber on põletikuvastane ja verd puhastava toimega.

13.   Punase vaarika lehe pulber on tuntud valuvaigistajana (peavalud, menstruatsiooni- ja lihastevalud). Ta lõdvestab lihaseid, leevendab põletikulisi protsesse. Toimib tõhusalt kõhulahtisuse, soolepõletiku ja verejooksude kõrvaldamiseks.

14.   Rabarberijuure pulber on unikaalne ravimtaim kõhukinnisuse ja – puhituse korral. Ta reguleerib ja normaliseerib seedetrakti tööd.

15.   Regia kreekapähkli pulber sisaldab polüenoole, juglooni, C-vitamiini, karotiini, B1-, B6-, F-, E-vitamiini, eeterlikku õli, orgaanilisi happeid, tanniine jt aineid. Kreekapähklit kasutatakse ussnugiliste invasioonide, seedetrakti haiguste, kroonilise ekseemi ja diateesi korral. Kasutatakse organismi puhastamise ja tervendamise korral. Tal on sooleparasiitidevastane, antibakteriaalne, põletikuvastane toime. Normaliseerib soolestiku tööd, toimib kõhukinnisuse korral pehmetoimelise lahtistina. On efektiivne bakterite, seente ja ussnugiliste vastu. Kreekapähkel sisaldab linoleenhapet, mis osaleb aktiivselt rasvarakkude lõhestamisel ja madala tihedusega kolesterooli vähendamisel, mis on üks ateroskleroosi ja maksa rasvdüstroofia põhjuseid.

16.   Nisu (rohuosa) pulber parandab energia taset, tugevdab immuunsüsteemi ja vähendab teatud tüüpi vähi tõenäosust. Nisu rohuosa sisaldab peaaegu kõiki vitamiine, mineraale.

 

Osta endale ja oma sõbrale Cytoplan Cytocleans Formula toode SIIT

 

Praeguseks ajaks on Cytoplan Cytocleans Formula toodet väga edukalt kasutatud juba mitmeid aastaid ning antud toode on saavutanud Inglismaal paljude juhtivate toitumisterapeutide usalduse ja heakskiidu.

Rusujuure seemne õli (Ahiflower oil) – parem kui linaseemneõli, ei tulene kalast!

25.04.2017
Rusujuure seemne õli (Ahiflower oil) – parem kui linaseemneõli, ei tulene kalast!

Rusujuure seemne õli tarbimine aitab kaasa keskkonna säästmisele. 200 kg õli tootmiseks on vaja toorainet, mis on korjatud 1 hektari suuruselt alalt. Sama suure koguse kalaõli tootmiseks on vaja aga 200 000 kala.

Oomega 3 ja 6 rasvhapped on olulised asendamatud rasvad, mida me saame toidust, keha neid ise ei tooda. Linaseemned, kuningakepiõli, kalaõlid – need on tuntud suure kasulikke rasvhapete sisalduse poolest. Rusujuure seemne õli on uus avastus, selles leidub rohkem oomega 3 ja 6 rasvhappeid kui mõnes teises taimes ning nende rasvhapete omastatavus on kordades efektiivsem.

Üks kapsel rusujuure seemne õli sisaldab samapalju rasvhappeid kui 4 kapslit linaseemneõli pluss 1 kapsel kuningakepiõli. Hiljuti läbiviidud kliiniline katse näitas, et rusujuure seemne õlis sisalduvatest rasvhappetest moodustusid EPA rasvhapped 4 korda efektiivsemalt kui linaseemneõlist.

Mille poolest erineb rusujuure õli? Ta sisaldab stearidoonhapet (SDA), millest keha toodab efektiivsemalt EPA rasvhappeid. EPA on oomega 3 vorm, mida keha toodab alfa-linoleenhappest selleks, et rakud saaksid seda omastada. EPA rasvhapped soodustavad aju  ja veresoonkonnasüsteemi normaalset funktsioneerimist, aitavad hoida normaalsena nahka, juukseid, nägemist, vererõhku ja triglütseriidide taset.

Rusujuure õli sisaldab ka GLA-d (oomega 6 rasvhappeid). See on samuti oluline rasvhape, mida ei ole  linaseemnetes ega kalaõlis, kuid mis on kuningakepiõlis. Oomega 6 aitab vähendada põletikulisi protsesse organismis. GLA rasvhapped aitavad vähendada liigeste valu, hoiavad normaalsena nahka, kolesteroolitaset jne.

Inglismaalt pärit VERTESE Rusujuure seemne õli on müügil Loodusraviapteegi veebipoes BIOTHEKA – www.biotheka.ee.

Kõikidele VERTESE toodetele kehtib – 40% tutvumishinnad!

Oled oodatud BIOTHEKA loodusraviapteeki!

„JAGA ja VÕIDA” jõululoos!

09.12.2016
„JAGA ja VÕIDA” jõululoos!

Võida endale või sõbrale kingiks 50 euro väärtuses Inglismaa Cytoplani toidulisandeid! Sulle sobivad tooted saad ise välja valida Loodusraviapteegist BIOTHEKA – www.biotheka.ee .

-          Ole Loodusravaiapteegi BIOTHEKA Facebooki lehekülje sõber.

-          Jaga antud postitust. Jagamine soovitavalt avalik (public).

-          Kirjuta pildi alla kommentaaridesse, milliseid Cytoplani tervisetooteid soovid endale soetada?

 

Tähelepanu! Loosi läheb 3 komplekti 50 € väärtuses Cytoplani tervisetooteid! Nii et võitjaid on rohkem kui üks!

Lisaks ootab võitjaid väike üllatuskingitus.

Loosimine toimub 23.detsembril 2016.a. , võitja kuulutatakse välja Loodusraviapteegi BIOTHKEKA Facebooki lehel.

Selle aasta lõpuni kehtivad kõigile Cytoplani tervisetoodetele BIOTHEKA veebipoes soodushinnad – 10%.

Vikerkaareõlide töötuba Ulla-Maija Grace´ga Soomest

11.11.2016
Vikerkaareõlide töötuba Ulla-Maija Grace´ga Soomest

Meil on hea meel teatada, et järgmisel pühapäeval, s.o 19. novembril tuleb Ulla-Maija jälle Eestisse. Seekord rääkima ja kogemust andama Vikerkaare- ehk tšakraõlidest.

Lisainfot töötoa kohta leiab Miromodo OÜ kodulehelt: https://miromodo.ee/services/koolitused/

Vikerkaareõlidest pikemalt saab lugeda siit: https://miromodo.ee/uudised/tsakrad/

Üritusel osalejatele kehtib ühekordne soodustus -20% kõikidele toodetele.

Töötuba toimub Tallinnas aadressil Laki 11 kell 14.00-18.00. Osalustasu 20 EUR. Osalemiseks palume registreerida info@miromodo.ee või telefonil 508 7974.

Loodusraviapteek BIOTHEKA pakub tööd!

26.10.2016
Loodusraviapteek BIOTHEKA pakub tööd!

Meil on heameel teile teada anda, et laiendame oma tegevusvaldkonda ja avame novembri kuus Tallinnas esimese BIOTHEKA – loodusraviapteegi. Kui keegi tunneb, et on just see õige inimene, kellele antud töökoht sobib, siis andke palun endast teada e-posti teel. 

BIOTHEKA sõbralik kollektiiv otsib MÜÜJAID - KLIENDITEENINDAJAID
novembris 2016 avatavasse loodusraviapteeki Arsenali Keskuses

PAKUME TÖÖD:
- Kahele täistöökohaga müüjale

OOTAME SINULT:

- Ausust ja täpsust;
- Tahet suhelda ja inimesi aidata;
- Positiivset ellusuhtumist;
- Eesti, vene ja inglise keele oskust suhtlemistasandil;
- Arvuti kasutamise oskust;
- Teadmisi farmatseudi või toitumisnõustaja erialal;
- Vähemalt keskharidust;

PAKUME:

- Toredat ja toetavat töökollektiivi;
- Meeldivat töökeskkonda;
- Peale katseaega konkurentsivõimelist palka;

TÖÖAEG: vahetustega, pikk ja lühike nädal
TÖÖKOHT: Rotermanni keskus Tallinnas, Hobujaama tn.
TÖÖLE ASUMISE AEG: novembri keskpaik 2016.a.

CV palume saata kuni 10.november 2016.a. aadressile info@biotheka.ee

Iga ostuga kaasa TASUTA Biolatte Travel!

11.06.2016

Biolatte veebipoest ostes üle 60 € ostukorvi korral kingitusena kaasa Biolatte Travel, 30 kapslit.

Kupongi kood on "TERVIS".

Kampaania kehtib kuni 30.juuni 2016.a.

Biolatte Travel on piimhappebaktereid sisaldav toidulisand reisijatele.

Suurepärane toode reisijale, mis ühendab endas kaitsevõimet tugevdavaid piimhappebaktereid, tsinki, mis toetab rasvhapete ainevahetust ja immuunsüsteemi normaalset toimimist ning Sc.Boulardiid, mis kaitseb limaskesti. Mugavast väikesest pakendist jätkub ka pikema reisi jaoks ja tarvitamist võib alustada juba enne reisile minekut.

Biolatte Travel sobib reisil seedimise korras hoidmiseks, kuna:

- sisaldab suures kontsentratsioonis piimhappebaktereid, mis suudavad võidelda võimalike patogeenidega, millega reisil kokku puututakse;

- sisaldab Saccharomyces boulardiid, mis kaitseb seedekulgla limaskesta ja takistab või aeglustab patogeenide pääsu vereringesse;

- sisaldab tsinksulfaati. Tsink tõstab immuunsust, seda on kasutatud ka kõhulahtisuse raviks.

Annustamine ja kasutamine:

Alla 6.aastasel lapsel 1 kapsel päevas hommikul tühja kõhu peale. Täiskasvanul 2 kapslit päevas hommikul tühja kõhu peale. Juhul kui reisitakse eksootilisemasse riiki, siis võib võtta kuni 5 kapslit päevas. Kui kõht enam lahti ei ole, siis on tarbitav kogus väike. Kui võetakse liiga vähe, siis püsib ebamugav tunne ja kõht on lahti.

 

Biolatte tervisetooted müügil Selveri tervisetoodete riiulis.

11.06.2016

Rõõmus uudis Biolatte sõpradele, Biolatte tervisetoodetest Original, Superzym, Boulardii, ja Travel on müügil tänase päeva seisuga Tallinna Selveri kaubandusketis Viimsis, Pirital ja Järvel. 

Toodete kättesaadavus muutub mugavamaks ja igapäevaseid sisseoste tehes saate endale soetada ka Biolatte toodetest sobiv toode Selveri tervisetoodete riiulist.

Loodame, et lähiajal võtavad ka teised Selveri poed Biolatte tooted sisse.

 

Biolatte tooteid tutvustavad loengud novembris 2015

26.10.2015
E 2.novembril VILJANDIS kella 11-13, Viljandi linnas
K 4.novembril TALLINNAS kella 14 - 16, Biolatte Tervisesalongis, Laki tn. 11. 
K 18.novembril TALLINNAS kella 14-16, Biolatte Tervisesalongis, Laki tn. 11.
 
Täpsema info loengute kohta leiate ürituste kalendrist.
Peatse kohtumiseni!

Biolatte tervisetooteid tutvustavad loengud oktoobris 2015

01.10.2015
Loengud toimuvad Tallinnas, Pärnus ja Paides:
 
K 7.oktoobril TALLINNAS kella 14 - 16, Biolatte Tervisesalongis, Laki tn. 11. 
R 9.oktoobril PAIDES kella 18-20, Heatunde Pesa mahe-ja loodustoodete poes, Väike-Aia 13.
T 13.oktoobril PÄRNUS kella 18-20, Õhtu põik 4 hoones.
K 21.oktoobril TALLINNAS kella 14-16, Biolatte Tervisesalongis, Laki tn. 11.
 
Täpsema info loengute kohta leiate ürituste kalendrist.
Peatse kohtumiseni!

Biolatte tervisetooteid tutvustavad loengud septembris ja oktoobiris 2015

06.08.2015
BIOLATTE TERVISETOOTEID tutvustav loeng:
Loeng on mõeldud inimestele, kes soovivad Biolatte tooteid paremini tundma õppida ja neid edasi müüma hakata. Samuti on oodatud kõik huvilised, kes soovivad ennetada terviseprobleeme või siis leida leevendust juba tekkinud vaevustele.
 
Osalemine loengul on TASUTA!
 
Loengud toimuvad:
T, 08.09 kella 14-16
K, 16.09 kella 14-16
K, 07.10 kella 14-16 
K, 21.10 kella 14-16
 
Koolitusel läbitavad teemad:
- Kuidas olla terve 365 päeva aastas?
- Mis on tervisekolmnurk?
- Millist rolli mängivad bakterid meie elus?
- Tutvume kõigi Biolatte tervisetoodetega ja omandame ülevaate, kuidas tarvitada Biolatte tooteid kõige otstarbekamalt?
 
Loeng toimub Biolatte Tervisesalongis, Laki tn. 11, Tallinn, I korrus. Valge maja asub sisehoovis, orienteeruda Ramirendi reklaami järgi. Maja vasakpoolsest küljest saab sisse.
 
Parkimine on tasuta.
 
Loengu läbiviijaks on rekfleksoloog ja Biolatte tervisetoodete maaletooja Angeelika Vollmann.
 
Palun eelnevalt registreerida end meili teel, kuna kohtade arv on piiratud. Lisainfo ja registreerimine e-posti teel -info@biolatte.ee .
 
NB! Osalejatel võimalus Biolatte tervisetooteid osta 20% soodustusega. Arveldamine kohapeal sularahas.

Müüme vaktsiine nagu Coca-Colat.

11.06.2015

Müüme vaktsiine nagu Coca-Colat: Maailma Tervise Organisatsioon

Selleks, et astuda vastu maailmas levinud vaktsineerimises kahtlejate hoiakutele on ÜRO Maailma Tervise Organisatsioon palunud turundusnõu IFBA juhtivatelt ettevõtetelt. Suurettevõttete nagu Coca Cola, Pepsico, McDonalds, Nestle, alkoholi ja sigarettide tootjate ja teiste, kes oma tervist kahjustavaid tooteid edukalt müüvad, turunudsspetsialistid kutsuti kokku eesmärgiga koostada veenev ja suurima mõjuga strateegia, et muuta nende inimeste meelt, kes kõhklevad või seisavad vastu vaktsineerimisele.

Eelmise aasta sügisel välja antud raportist selgub, et nüüdsest asutakse hoiakuid muutma emotsioonide baasil jättes kõrvale vaktsineerimise negatiivsete mõjude teaduslikud uuringud (mida raportis nimetatakse „halliks kirjanduseks“) ja toetudes vaid inimeste emotsionaalsele haavatavusele, rakendades sealjuures kõike muud kui fakte.

See laiaulatuslik 63-leheküljeline raport: https://vaccinefactcheck.files.wordpress.com/…/who_report_w… mis algatati SAGE (Strategic Advisory Group of Experts on Immunization) töörühma poolt vaktsineerimises kõhklejate meelemuutmiseks 2011 aasta novembris uuris võimalikke meetodeid, et suurendada inimeste vastuvõtlikkust vaktsineerimiskampaaniatele. Kolm aastat hiljem jõuti IFBA nõuandjate soovitusel järeldustele (lk 48), et:
- vaktsiine tuleb müüa emotsionaalsete lugude baasil;
- tarbijat ei huvita faktid, vaid saadavad hüved;
- ratsionaalne mõtlemine ei vii inimest tarbimiseni, kommunikeerida on vaja vaid paari emotsionaalselt haaravat sõnumit, ülejäänu tuleb kõrvale jätta.

Raportis on selgelt välja toodud juhtnöörid massiliseks vaktsineerimise populariseerimiseks.

• Keskenduda tuleb loo mõjususele – näiteks rääkida sellest, kuidas lapsed surevad lastehalvatusse ja hoiatada vanemaid, et kui nad ei vaktsineeri, siis nende laps võib olla järgmine ohver.

• Püüda inimesi emotsioonidega, mis panevad käitumist muutma. Mõtlev inimene jõuaks ilmselt asju ratsionaalsest perspektiivist analüüsides peagi järeldusele, et vaktsineerimine on riskantne ja ohtlik. „Muutused toimuvad tunnete, mitte tõsiasjade baasil“, väidab raport.

• Kasutada sotsiaalmeediat, et võita inimeste südameid ja panna inimesed uskuma, et vaktsineerimine on tõhus viis haigestumise vältimiseks.

• Varjata erasektori ja pro-vaktsineerimise propaganda ühenduslülisid – veenda lapsevanemaid, et soovitusi annavad erapooletud nõuandjad, mitte need, kes nende valikute pealt hiigelkasumeid teenivad.

• Identifitseerida teemad, mis inimeste meeli köidavad ja siduda need vaktsineerimise kampaaniatega – rakendada muud tarbimisharjumused vaktsineerimise reklaami vankri ette.

• Kuna inimeste usaldamatus meditsiiniasutuste ja farmaatisatööstuse suhtes on aastatega kasvanud, tuleb kasutada inimeste sotsiaalvõrgustikke, et tekiks grupisisene mõjusfäär.

• Kasutada arvamusliidrite ja kohalike sotsiaalorganisatsioonide mõjusust.

• Kasutada kooliprogramme, et panna lapsi uskuma, et vaktsineerimine on neile hea.
• Teha vaktsineerimisest sotsiaalne norm ja kohustus ning rakendada sanktsioone mittevaktsineerijatele (lk.38, punkt 5)

Töögrupp soovitas, et selline faktidevaba, emotsioonidel baseeruv Coca-Cola stiilis marketingi strateegia tuleb sisse viia rahvusvaheliste organisatsioonide vaktsineerimise propagandasse, mida WHO koordineerib. Nende organisatsioonide hulka kuuluvad ka UNICEF ja Maailmapank, samuti WHO liikmesriikide rahvuslikud ja regionaalsed immuniseerimise juhtgrupid.

Suurim küsimus ehk, mis selles kontekstis tõstatub on see, miks on Maailma Tervise Organisatsioonil vaja suurejoonelist turundusstrateegiat kui vaktsiinid on tõesti turvalised ja efektiivsed?

Samuti tasub mõelda sellele, kas kiirsöögikettide ja alkoholitöösturite nõuanded on usaldusväärsed ja inimtervise huvisid silmaspidavad?

Kasutatud allikad:
http://vaccinefactcheck.org
www.naturalnews.com

UMG-õlevöötmemassaaži koolitus

21.01.2015
UMG-õlevöötmemassaaži koolitus

HEA UUDIS kõigile aroomiterapeutidele, massööridele, füsioterapeutidele, kosmeetikutele ning teistele tervishoiu- ja iluvaldkonna spetsialistidele!

13.-14.märtsil 2015 toimub UMG- ÕLAVÖÖTMEMASSAAŽI KOOLITUS Ulla-Maija Grace (Soomest) käe all. ll.
Tule ja omanda lisaks üks tõhus töövahend oma oskuste portfelli!

Kukla- ja õlevöötmepiirkonna hooldus leevendab tõhusalt stressist tingitud lihaspingeid, lõõgastab krampe ja hellitab meelt. Hooldus on eriti sobiv olukorras, kus massaažilaua kasutamine on raskendatud ja kliendile on sobivam jääda istuvasse asendisse.

Teemad koolitusel:
- UMG-õlevöötmemassaaži (istuvas asendis) tehnika
- valu ja selle leevendamine
- kukla- ja õlavöötme triger- ehk päästikpunktid
- sobivate hooldustoodete kasutamine teraapias ja iseseisvalt
- kliendi nõustamine, kuidas enda eest paremini hoolt kanda ja stressisümptomeid leevendada
- kliendi vastuvõtmine ja teenindus.
Koolitus sisaldab teoreetilist osa ja massaažitehnika omandamist läbi praktilise harjutamise.
Tõlge eesti keelde.

Koolituse lõpus väljastatakse osalejatele tunnistus.

Ajakava:
13.03.2015 kella 15-19
14.03.2015 kella 9-18.30 (lõunapaus u. 13-14)

Toimumiskoht:
Tallinnas, Laki tn. 11, Biolatte tervisesalongis, I korrusel. Sissepääs sisehoovist, parkimine tasuta maja ees.

Osalustasu:
kuni 15.02.15 kehtib soodushind 240 €
16.-28.02.15 on hinnaks 300 €
1.-8.03.15 on hinnaks 360 €
(Hind sisaldab käibemaksu)

Ülekanne palun teha: Swedbank EE702200221059497621, Miromodo OÜ

Info ja registreerimine:
info@miromodo.ee
+372 508 7974

Osalejaid maksimaalselt 14 inimest. Oluline eelnev registreerimine. Osaleja loetakse registreerunuks alles peale osalustasu maksmist.

Korraldaja:
Miromodo OÜ

Vabane pingetest!
Tervis Sinu kätes!

Meeste üleminekuvaevusi saab vähendada

13.01.2015
Meeste üleminekuvaevusi saab vähendada

Meeste üleminekuvaevusi saab vähendada

Andropaus on meeste üleminekuiga, mida iseloomustab hormonaalse tasakaalu muutumine ja meessuguhormooni vähenemine organismis. Termin andropaus tuleneb kreekakeelsetest sõnadest andro ja pausis ning tähendab otsetõlkes mehelikkuse lõppu.

BIOLATTE X-ZYM on toode spetsiaalselt meestele vanuses 30-50 eluaastat ja kellel põhjustab vaevusi eesnäärme algav suurenemine.

Eesnäärmepõletik haiguse algfaasis kulgeb aastaid ilma oluliste vaevusteta. Haigussümptomite ennetamiseks on soovitav kord aastas läbi viia ravikuur BIOLATTE X-ZYM´iga.

Organism vajab toetavat sekkumist, kui:
- ootamatult on tekkinud raskendatud, öine või valulik urineerimine,
- esineb verd uriinis või spermas,
- seemnepurse on valulik.

BIOLATTE X-ZYM´i manustamine:
1 kapsel Biolatte X-Zym´i võetakse koos toiduga kaks korda päevas või vastavalt vajadusele soovi korral ka öösel.

BIOLATTE VEEBIPOES ON HETKEL KÕIK ENSÜÜMITOOTED 20% SOODSAMA HINNAGA!
Külasta meie veebipoodi - www.biolatte.ee

Andropausi üheksa sümptomit:

Briti uurijad selgitasid juba 2010.aastal välja üheksa sümptomit, mida võib seostada mehe vähenenud testosteroonisisaldusest tingitud menopausisarnase seisundiga, mille kohta kasutatakse terminit andropaus. Kui naistel algab klimakteerium umbes 51 aastaselt, siis meestel ilmuvad sümptomid hiljem ja see aeg on äärmiselt individuaalne.
Ajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud uuringutes selgub, et kõige ilmsemateks märkideks algavast andropausist võib pidada:
1. Hommikuste erektsioonide vähenemist,
2. Probleeme erektsiooni tekke ja kestusega,
3. Vähenenud seksuaalset sooritusvõimet (andropausi ikka jõudnud mehed isegi mõtlevad seksile vähem),
4. Depressiooni ja meeleolulangust,
5. Rasvaprotsendi suurenemine,
6. Lihaste nõrgenemine,
Peale üldise meeleolulanguse võib andropausiga seostada ka teisi psüühilisi muutusi, sh:
7. Keskendumisraskusi ja mälu nõrgenemist,
8. Meeleolumuutusi ja ärrituvust,
9. Sarnaselt üleminekueas naistega kuumahoogusid, väsimust ja öist higistamist.
 

Tervis Sinu kätes!