Vitamiinid

Üheks peamiseks vitamiinipuuduse põhjuseks organismis on mittetäisväärtusliku toidu tarbimine ja toitumisvead. Inimestel, kes einestavad tihti sööklas või restoranis, on vitamiinide C, A, B1 ning ka raua ja kaltsiumi puudus. Vitamiinide sisaldus rafineeritud toituainetes, makaroni- ja kondiitritoodetes, suhkrus jne on tühine. Paljudel juhtudel lähevad vitamiinid kaduma toiduainete transpordil, ümbertöötlemisel, säilitamisel ja kulinaarsel töötlemisel. Näiteks kooritud ja tükeldatud kartul kaotab 30 minuti jooksul 40% C-vitamiini sisaldusest (ei maksa osta kooritud ja tükeldatud aedvilju). Kulinaarsel töötlemisel läheb kaduma ligikaudu 30% A-vitamiinist ja ligikaudu 20% B2-vitamiinist. Praadimisel hävib ligikaudu 40% B1-vitamiinis. Kaod sõltuvad ka keetmise intensiivsusest (liha keetmisel hävib 30 minuti jooksul 10% vitamiinist B1, 60 minuti jooksul aga 45%). Väga vähe on vitamiine korduvalt soojendatud toitudes (kartulipuder kaotab 6 tunni jooksul peaaegu kogu C-vitamiini sisaldusest). Nagu näha, on tervislikuks toitumiseks vaja tunda ka kokakunsti saladusi, seda enam, et tervislik toit peab alati ka maitsev olema. Rasvlahustavate vitamiinide paremaks säilimiseks soovitab prantsuse köö alati aedvilja lõigata algul väikesteks tükkideks ja pannil oliivõlis kuumutada (viia kiiresti mõne minuti jooksul temperatuurini kuni 120 C, mitte praadida), ning alles pärast seda lisada suppidele, kastmetele, vormiroogadele jne.

Organism ei saa vitamiine ka juhul, kui toitumise põhialustest ei peeta kinni. Näiteks toidus süsivesikute osa suurendamisel - putrude, pasta- ja pagaritoodetega liialdamisel - vähenevad tunduvalt B1-vitamiini osa toidus. Aga valgurikka toidu - liha, kala, munade - tarbimisel väheneb tunduvalt vitamiinide B1 ja B6 osa. Vitamiinipuudus tekib ka taimetoiduga liialdamisel ja spetsiaalsete dieetide puhul - liigne aed- ja puuviljade tarbimine kutsub esile vitamiinide A, D ja B12 defitsiidi.

Vitamiinide puuduse põhjuseks võib olla ka nende halb omastamine. Näiteks rasvlahustuvate vitamiinide omastamine toimub teatud ensüümide, vitamiinide, mikroelementide kaasabil. Vitamiinide transport verre toimub vaid kindlate ainete olemasolu korral. Omandamishäiretele viitavad ka paljud haigused, eriti seedetrakti haigused.

Vitamiinide hulka organismis vähendab tugevalt närvilisus, suur füüsiline ja vaimne koormus, stress ja väliskeskkonna ebasoodsad tingimused - müra, vibratsioon, liiga külm või kuum ilm, kohanemine harjumuspärasest erineva kliimaga. Näiteks temperatuuril 32 C kasvab vajadus vitamiinide B1, B6, B5 järele kuni kaks korda.

Avastatud on ained, mis lagundavad vitamiine või takistavad nende toimimist, nn antivitamiinid või vitamiinide antagonistid. Näiteks toore kala söömisel satub organismi ensüüm tiaminaas, mis lagundab vitamiini B1, sulfanüülamiidi preparaatide tarbimisel blokeeritakse vitamiini PABH tegevus, tooreste munadega organismi sattuv avidiin blokeerib H-vitamiini tegevuse, peaaegu kõigi toiduainetega satub organismi ensüüm askorbinaas, mis lagundab vitamiini C jne.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
Cytoplan Methyl Factors, 60 tabletti

Methyl Factors toidulisand on välja töötatud, et aidata neid, kellel on kesine ainevahetus ning kes vajavad abi toitainete omastamisel. Metüülgrupi ained on keha reaktsioonide edastajad. Need ühinevad teiste ainetega, et alustada reaktsioone, mis reguleerivad olulisi keha protsesse, näiteks geenide aktiivsust ja ensüümide aktiveerimist.

 

Tootekood: 2212 ,   Laoseis: 18
18,60 €
Cytoplan 50+ immuunsust toetav toidulisand, sobiv üle 50 aastastele, 60 kapslit

Ainult täiskasvanutele mõeldud toidulisand, mis sisaldab koensüümi Q10, beeta 1-3,1-6 glükaani ning B12 ja D3 vitamiine. Toidulisand sobib nii meestele kui naistele vanuses 50+ ning nendele, kes tarvitavad statiine (statiinid on liigkolesterooliveresuse raviks kasutatavad ravimid). 

 

 

Tootekood: 3308 ,   Laoseis: 20
23,95 €
Cytoplan Adrenal Support - toidulisand, mis pakub tuge stressiperioodil , 60 kapslit

Adrenal Support toidulisand sisaldab vitamiinide, mineraalide, vajalike toitainete ja taimeekstraktide balansseeritud segu, mis annab stressirohketel perioodidel tuge neerupealsetele. Samuti on toidulisandi koostises optimaalses koguses kõrgekvaliteetset pantoteenhapet (B5 vitamiin), lagritsat, ženšenni ja joodi.

Tootekood: 3641 ,   Laoseis: 49
15,85 €
Cytoplan Aloe XL inner leaf - puhas aaloe lehe sisemuse geel, 500ml

Aloe Inner Leaf geel on puhas ja töötlemata aaloe (Aloe Vera) lehes leiduva geeli kontsentraat.

Aaloel on põletikuvastane ja immuunsust tugevdav toime, see sobib hästi ka ärrituva soolestiku sündroomi sümptomite leevendamiseks. Samuti kasutatakse aaloe mahla suuveena, seda võib kasutada ka näiteks peale hambaarsti külastust kiirema paranemise soodustamiseks ning igemete hea tervise tagamiseks. 

Tootekood: 2117 ,   Laoseis: 488
7,36 € (20%)
9,20 €
Cytoplan Antioxidant: C & E, CoQ10 30 tabletti

Toidulisand antioksüdantide, vitamiinide ja mineraalidega, mis sisaldab koensüümi Q10 ja sobivates kogustes vitamiine C ja E ning seleeni. Koensüüm Q10 toetab ainevahetust, ning on kasulik ka neile, kes tarvitavad statiine (statiinid on liigkolesterooliveresuse raviks kasutatavad ravimid). 

Tootekood: 4007 ,   Laoseis: 97
16,90 €
Cytoplan B12 vitamiin (metüülkobalamiin & adenosüülkobalamiin), 60 keelealust tabletti

Cytoplani B12 vitamiini keelealuse toidulisandi toimaineks on metüülkobalamiin ja adenosüülkobalamiin. Tegu on tugevatoimelise ja aktiivse B12 toidulisandiga, mis koosneb kvaliteetsetest koostisainetest. 

 

Tootekood: 1053 ,   Laoseis: 108
9,30 €
Cytoplan Beta Carotene - beetakaroteen toidulisand, 60 tabletti

Parim enne lähenemas: detsember 2017

Beta Carotene toidulisandis leiduv toimeaine beeta karoteen on esindatud naturaalses vormis ja toodetud looduslikust porgadi kontsentraadist. See tähendab, et selline toimeaine vorm imendub organismi paremini, kui teised "isoleeritud" vitamiinide ja mineraalide vormid.

 

Tootekood: 4005-1 ,   Laoseis: 98
8,77 € (45%)
15,95 €
Cytoplan Bone Support toidulisand luustiku toetamiseks, 60 tabletti

Luustikku toetav multivitamiinide ja mineraalide segu, mis on täpselt välja töötatud täiskasvanute luustiku adekvaatseks varustamiseks vajalike toitainetega, et tagada seeläbi luustiku õige mineraalne tihedus. Põhitoimeaineteks on D3 vitamiin, kaltsium, magneesium, soja isoflavoonid ja vitamiin K2. 

 

Tootekood: 3302 ,   Laoseis: 98
16,35 €
Cytoplan Cherry C - looduslik C vitamiin acerola kirsi marjadest, 200mg, 60 kapslit

Cherry-C tervislikes kapslites on külluses c vitamiini ja karotenoide acerola kirsi marjadest (Malpighia emarginata). Acerola kirss on tuntud kui kõige kõrgema loodusliku c-vitamiini sisaldusega mari. Igas kapslis on 200mg looduslikku (mittesünteelist) C-vitamiini.

 

Tootekood: 3344 ,   Laoseis: 49
16,90 €
Cytoplan Cyto-Gold, täisväärtuslik multivitamiinide ja mineraalide kompleks, 60 tabletti

Toidulisandis on ideaalne multivitamiinide ja mineraalide segu, mis sobib tarvitamiseks kõigile. Tegu on täpselt välja töötatud igapäevast vitamiinide ja mineraalide vajadust katva toidulisandiga, sh sisaldab see B ja D vitamiine, kaltsiumi, magneesiumi ja seleeni. 

 

Tootekood: 4110 ,   Laoseis: 95
19,40 €
Cytoplan Eye-Cyt silmadele, 60 kapslit

Eye-Cyt on toidulisand tugevatoimeliste antioksüdantide paljude toitainetega, mis soodustavad edukalt just silmade kudede tervist. Toidulisand sisaldab tugevatoimelist karotenoidide ja flavonoidide segu ning suurel hulgal kasulikku luteiini.  

Tootekood: 3216 ,   Laoseis: 20
29,90 €
Cytoplan Immunovite - immuunsust toetav toidulisand, 30 kapslit

Cytoplan Immunovite sisaldab  1-3, 1-6 beeta glükaani, mis on tugev immuunsust toetav toitaine. Immunovite koostises olevad toimeained aitavad kehal taastada ja üles ehitada immuunsüsteemi ning kaitsta viiruslike ja bakteriaalsete nakkuste eest.

Beeta glükaanil on haavade paranemist soodustav ja põletikuvastane toime.  

Tootekood: 3210 ,   Laoseis: 17
14,80 €
Cytoplan Kid's Immunovite- immuunsust toetav toidulisand lastele, 60 kapslit

Kids Immunovit sisaldab C vitamiini, rauda, tsinki ja seleeni, mis panustavad lapse immuunsüsteemi normaalsele toimimisele ja kaitsevad rakke oksüdatiivse stressi eest.

 

Tootekood: 3212 ,   Laoseis: 38
9,96 € (20%)
12,45 €
Cytoplan Krill Oil + CoQ10, K2 - krilli (ehk hiigelvähi) õli koensüüm Q10 ja K2 vitamiiniga, 60 kapslit

Unikaalne koostis, milles on kombineeritud vitamiinid ja naturaalsed toitained, mis pakuvad laialdast tuge südame ja veresoonkonna heale toimimisele. Toidulisand sisaldab krilli õli, K ja D3 vitamiine, koensüümi Q10, resveratrooli ja lükopeeni.

 

Tootekood: 1169 ,   Laoseis: 22
24,47 € (30%)
34,95 €
Cytoplan Little People - mutlivitamiinide ja mineraalide kompleks lastele, noortele ja väikese kaaluga täsikasvanutele, 60 tabletti

Üle 4 aastastele lastele, teismelistele ja väikese kaaluga täiskasvanutele välja töötatud multivitamiinide ja mineraalide kompleks, mis on mahutatud ühte eriti väiksesse tabletti. Toidulisandis on palju antioksüdante ja B-vitamiinide kompleks, mis on edukalt kombineeritud aktiveerimata piimhappebakteri Lactobaccillus Bulgaricus bakteritüvega. 

Tootekood: 4105 ,   Laoseis: 18
12,05 €
Cytoplan Nutri Bears, looduslikud vitamiinid ja mineraalid lastele, 90 karukest

Lastele mõeldud tervislikud karukommid, mis on rikastatud multivitamiinide ja mineraalidega. Ei sisalda kunstlikke värvi- ega maitseaineid ega želatiini. Laste lemmik .Suurepärane maitse!

 

Tootekood: 3331 ,   Laoseis: 21
24,85 €
Cytoplan Organic B-complex - B-vitamiinide kompleks, 30 kapslit

Cytoplani Orgaaniline B vitamiinide kompleks, milles on sobivad kogused B grupi vitamiine, sealhulgas tiamiini (B1), riboflaviini (B2), niatsiini (B3), pantoteenhapet (B5), B6 vitamiini ja foolhapet.  

Tootekood: 3340 ,   Laoseis: Hetkel on toode laost otsas
20,95 €
Cytoplan Organic Curcumin Plus Herbal complex - taimne kompleks kurkumiiniga, 60 kapslit

Organic Curcumin plus  on taimne kompleks, mis sisaldab unikaalsete ja tugevatoimeliste taimede segu: kurkum (mis omakorda sisaldab kurkumiini), peruu kassiküünt ehk Cat's Claw (Uncaria tomentosa) ja Gotu Kola (Centella asiatica). 

Kurkumil on tugev põletikuvastane, organismi puhastav ja antiseptiline toime.

Peruu kassiküünel on seedimist toetav, mälu parandav, põletiku ja seenhaiguste vastane toime.

Gotu Kola toetab aju ja närvisüsteemi toimimist. 

 

Tootekood: 9311 ,   Laoseis: 25
10,80 €
Cytoplan Organic Vitamin C 200mg, 30 kapslit

Cytoplani orgaanilistes C vitamiini  kapslites on 200mg naturaalset ja hästi omastuvat C-vitamiini ühe kapsli kohta. C-vitamiin on saadud orgaanilisest Amla ehk amalaki õislehiku (Phylantus emblica) viljast.

Amla ehk amalaki õislehiku (Phyllanthus emblica ehk Emblica officinalis) kuivatatud marjadest jahvatatud pulber sisaldab väga palju C-vitamiini.

Tootekood: 3342 ,   Laoseis: Hetkel on toode laost otsas
15,40 €
CYTOPLAN Organic Women´s Multi, 60 kapslit

Cytoplani tervislik orgaaniline vitamiinide ja mineraalide segu, mis on väljatöötatud spetsiaalselt naise tervise eest hoolistemiseks ja selle toetamiseks. Tegu on naise osrganismile vajalike orgaaniliste vitamiinide, mineraalide ja mikroelementide kompleksiga, mis on toodetud söödavatest taimedest ja puuviljadest.

Tootekood: 3438 ,   Laoseis: 17
29,44 € (30%)
42,05 €