Seljale

Seljale

Glükoosamiine kasutatakse liigese- ja seljavalude, aga ka ishiase sümptomite raviks. Samuti kasutatakse glükoosamiine liigesekõhre kahjustuste ennetamiseks. Järjest enam eelistavad seda ka reumat põdevad ja liigeste kulumise all kannatavad inimesed. Uurimuste kohaselt on glükoosamiinid sama tõhusad kui klassikalised põletikuvastased ravimid.

MIS ON GLÜKOOSAMIIN?

Glükoosamiin on kõhre, liigesepindade, selgroo lülivaheketaste ja ka liigesevedeliku koostisosa, millel on oluline roll kõhre paindlikkuse ja vastupidavuse tagamisel. Vananedes glükoosamiini sisaldus sidekudedes väheneb ja sellega seoses õhenevad ka kõhrepinnad – nendesse tekib väikeseid auke ning pragusid. Kõhr laguneb ja ilmnevad liigesekahjustuse sümptomid. Kulunud kõhre lagunemine järjest kiireneb, sest kuludes väheneb selles ka glükoosamiini sisaldus.

Glükosamiine leidub ka inimese organismis olevates kõigis sidekudedes: nahas, kõõlustes, veresoonte seintes, südameklappides ja ka silmades. Oma toime järgi kutsutakse glükoosamiini sisaldavaid toidulisandeid ka kõhrekaitseravimiteks.

KUIDAS GLÜKOOSAMIIN TOIMIB?

Gükoosamiinil on võtmeroll lagunenud kõhrekoe asendamiseks vajalike ainete tootmise stimuleerimisel organismis. Ühtlasi hävitavad glükoosamiinid liigesevedelikust põletikurakke. Rohemerekarbi ekstrakti puhul on tuvastatud ka liigesereumat leevendavat toimet.

Glükoosamiine kasutatakse nii liigeseprobleemide ravis, kui ka liigesekõhre kahjustuste ennetamisel. Traditsioonilised põletikuravimid (atsetüülsalitsüülhape, ibuprofeen, diklofenak jne) kiirendavad pikalt kasutades kõhre kulumist – selle põhjuseks on kahjulik mõju kõhre moodustavatele rakkudele. Glükoosamiinid toimivad vastupidiselt, stimuleerides kõhrekudesid tootvate rakkude tegevust ja pärssides kõhrekude kahjustavate ensüümide toimet.

TRADITSIOONILISED PÕLETIKUVASTASED RAVIMID JA GLÜKOOSAMIIN

  • Glükosamiin on pikemas perspektiivis tõhusam

    Põletikuvastased ravimid mõjuvad liigeseprobleemide korral kiiremini kui glükoosamiinid, aga pikemas perspektiivis on glükoosamiinid tõhusamad. Uuringutes on võrreldud ibuprofeeni ja glükoosamiini. Ravi kahe esimese nädala jooksul aitas ibuprofeen valu vastu tõhusamalt, aga juba nelja nädala möödudes tundsid glükoosamiini tarbinud patsiendid ennast paremini. Krooniliste liigese- ja seljavalude korral avaldub mõju tavapäraselt ühe kuu jooksul ja enesetunde paranemine kestab kuni kolm kuud.

  • Glükosamiinil ei ole kõrvalnähtusid

    Glükoosamiinil ei ole praktiliselt tuvastatud kõrvalnähtusid, samas kui traditsioonilistel põletikuvastastel ravimitel on neid ohtralt, näiteks maoärritus, iiveldus, maohaavad jne. Suurim vahe on selles, et põletikuvastased ravimid ei ravi haigust, vaid leevendavad ainult sümptomeid. Pikaaegne põletikuvastaste ravimite kasutamine võib õhendada ja lagundada ka kõhre, mis võib tingida haiguse süvenemist või uuesti esilekutsumist. Glükoosamiinid seevastu aitavad kõhrekoel taastuda ja vigastustest taastuda.

  • Võib kasutada samaaegselt teiste põletikuvastaste ravimitega

    Glükoosamiinid võimendavad traditsiooniliste põletikuvastaste ravimite toimet ja vähendavad vajadust nende järele. Seetõttu kasutatakse glükoosamiine teiste põletikuvastaste ravimitega samaaegselt, et need täiendaks üksteise toimet ja võimaldaks sünteetiliste ravimite vajadust vähendada. Glükoosamiine on saadaval nii looduslike preparaatidena kui ka sünteetilisena.

KUIDAS GLÜKOOSAMIINI KASUTADA?

Glükoosamiinid on aeglase toimega ained, mis leevendavad liigesepõletikku ja aitavad vähesel määral ning pika aja kestel isegi liigesekõhre kahjustustest taastuda. Nende raviv toime jätkub sageli ka pikalt pärast preparaatide tarbimise lõpetamist – seda kuni kolme kuu jooksul. Tänu pikale mõjule võib glükoosamiine kasutada ka tsüklitena, vastavalt vajadusele.

Peamiselt on tablettides kombineeritud glükoosamiin kondroitiiniga. Mõnes preparaadis on lisaks MSM (metüülsulfonüülmetaan). See on orgaanilise väävli allikas organismis ja tagab kõhrede ning luukoe õige ülesehituse, kaitstes ka kahjulike ainete eest. Lisaväärtust glükoosamiinipreparaatidele annavad ka mõnes toidulisandis sisalduvad ingver ja oomega-rasvhapped.

Glükoosamiini võetakse pärast sööki piisava koguse vedelikuga ja kuuri pikkus peaks olema vähemalt kolm kuud järjest.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
Cytoplan Cold Pressed Evening Primrose oil 500 mg, külmpressitud kuningakepiõli, 90 vegan kapslit

Kuningakepiõlis on üks asendamatu oomega-6 rasvhappe vorm, mida meie keha ise ei ole võimeline tootma: gamma-linoleenhape ehk GLA. GLA on oluline rakumembraanide koostises ning mitmete hormoonide loomisel. Keha muudab GLA hormoonilaadseks ühendiks prostaglandiiniks, mis kontrollib põhimõtteliselt iga kehaorganit, sh süda ja vereringet, nahka, immuunsüsteemi ning põletikke kehas. Prostaglandiinide rolli avastamise eest meie organismis anti kolmele teadlasele 1982.aastal ka Nobeli preemia.

Tootekood: 111152 ,   Laoseis: 5
16,80 €
Cytoplan Magnesium Threonate, magneesiumtreonaat, 60 vegan kapslit

Magneesium magneesiumtreonaat vormis. 

Magneesium aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

Magneesium aitab kaasa normaalsele energiavahetusele.

Magneesium aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele.

Magneesium aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele.

 

Tootekood: 119304 ,   Laoseis: 11
29,40 €
Cytoplan MSM - orgaaniline väävel, 60 tabletti

MSM (orgaaniline väävel) on äärmiselt oluline keratiini, kollageeni ja elastiini tootmisel. Keratiin, kollageen ja elastiin annavad paindlikkust, toonust ja tugevust ning on üliolulised lihaste, luude, liigeste, sisemembraanide, naha, juuste ja küünte hea tervise tagamiseks.  

Tootekood: 112171 ,   Laoseis: 23
9,65 €
Ecosh Life, LUUDEX [K2 + D3 + CA + MG], 90 kapslit

Tugevad luud, terved hambad ning lõdvestunud lihased.
Luudex sisaldab kaltsiumi, mis on saadud Atlandi ookeani kivistunud vetikatest.
Organis omastab looduslikku kaltsiumi keemilisest kaltsiumist paremini.

Tootekood: 103201 ,   Laoseis: 190
26,00 €
Ecosh Life, MSM + ASTELPAJU, 160 kapslit

MSM + astelpaju toode on oluline neile, kellel on probleeme naha, küünte, juuste, liigeste või kõhredega.

Tootekood: 103111 ,   Laoseis: 93
16,00 €
Ecosh Life, MSM + C VITAMIIN, 160 kapslit

MSM on eriti sobilik neile, keda huvitab naha, juuste, küünte tervislik seisund, aga ka liikumisnõudlike spordialade harrastajatele (nt jõusaal, jooga, body pump, võitluskunstid).

Tootekood: 103121 ,   Laoseis: 196
16,00 €